Henn Põlluaas: vabadussõjalastele tekitatud ülekohut saab leevendada nende rehabiliteerimisega!

Henn Põlluaas

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni liige Henn Põlluaas esitas Riigikogule otsuse eelnõu Eesti Vabadussõjalaste Liidu ja sellega seotud inimeste ja organisatsioonide rehabiliteerimiseks.

Põlluaas ütles eelnõu üle andes, et 12. märtsist 1934. aastast kehtestati Eestis autoritaarne riigivõim, millele järgnesid ebaseaduslikud repressioonid nii eraisikute kui ka organisatsioonide vastu.

„Represseeritud isikutelt võeti nende seadusliku poliitilise tegevuse ja poliitiliste veendumuste pärast ebaseaduslikult ära vabadus, vara, sõjaväelised auastmed ja autasud, sõjaväelased ja ametnikud kaotasid töö, kohalike omavalitsuste volikogudesse valitud isikud oma kohad,“ ütles Põlluaas.

Põlluaasa sõnul on käesoleva eelnõu eesmärk leevendada 12. märtsist 1934 kuni 1940. aasta 17. juunini õigusvastaselt represseeritud isikutele tekitatud ülekohut ja rehabiliteerida Eesti Vabadussõjalaste Liit ja sellega seotud organisatsioonid ja isikud.

„Selle otsusega avaldab Riigikogu ka tunnustust samas kõigile Vabadussõjas Eesti iseseisvuse eest võidelnud meestele ja naistele ja heastab kunagise ülekohtu ning taastab represseeritute hea nime ja au.“

Eelnõu algatajateks on Konservatiivse Rahvaerakonna liikmed Henn Põlluaas, Mart Helme, Martin Helme, Uno Kaskpeit, Jaak Madison, Raivo Põldaru, Arno Sild, Keskerakonna saadikud Jaanus Karilaid, Marko Šorin, Aadu Must, Märt Schults ning Reformierakonna liikmed Madis Milling ja Igor Gräzin.

UU

Kommentaarid

2 kommentaari loole “Henn Põlluaas: vabadussõjalastele tekitatud ülekohut saab leevendada nende rehabiliteerimisega!

 1. Leo Viller kirjutas:

  Vabadussõjalaste rehabiliteerimise probleemi saaks lahendada palju kiiremini, poliitilises ja ajaloolises mõttes kasulikumalt ning elegantsemalt. Riigikogus tuleks panna hääletamisele otsus, mille kohaselt Päts ja Laidoner tuleks OSALISELT rehabiliteerida

  • Mati Talumaa kirjutas:

   Arvan,et eesti rahvas ei saa sellest aru.
   Nagu ei saada aru Pätsi vaikivast ajastustki.
   Vapse tõrjuti siis ja tõrjutakse ka praegu poliitikast eemale.

Kommenteerimine on suletud