Frau Merkeli kuumahood ehk Ida- Euroopa kui Lääne viimane õlekõrs

Viimase aja migratsioonikriisi eskaleerumine on viinud asjad niikaugele, et Lääne- Euroopa oma seniste liberaalsotsialistidest poliitikute juhtimisel lõplikust islamiseerumisest ja afrikaniseerumisest ei pääse. Selles suunas pole näha vähimatki tahet ega lootust. Inglismaa ja Prantsusmaa kui vanad impeeriumiriigid olid juba märksa varem kolmanda maailma ja islamistide poolt demograafiliselt üle võetud. See protsess algas 1960ndatel aastatel ning seal ollakse paraku juba teise tasandi kallal ehk kuidas vältida riikide majanduste lõplikku tühjaksimemist ja säilitada veidigi euroopalik nägu ning inimeste julgeolek (terroriaktid on igapäevane reaalsus, samas kui heaoluühiskond on tõepoolest otsa saamas). Sama on justkui möödaminnes juhtunud väiksemate koloniaalriikidega nagu Belgia või Holland. Vabatahtlikult massimigratsiooni maale kutsunud Rootsi on samuti öelnud, et neil pole enam vahendeid ühiskonna arendamiseks, kuna kõik läheb migratsiooniprobleemide lahendmiseks.

Nüüd on suures hädas Saksa juhid, sest ei käi enam probleemist üle. Tundub, et migratsioonilaine on Lääne- Euroopa lõplikult vallutanud, vastu enam ei hakata, pigem ollakse leppinud Vene ja Hiina poolt manipuleeritava maailma suurima jututoa ÜRO-nõudmistega, et piirid tuleb vabaks lasta ja kõik soovijad vastu võtta. Samas on see aga fataalne viga. Ehk nagu mainis Soome konservatiivist välisminister Soini, said Euroopasse pürgijad migrantide laialijagamise sõnumist veelgi tuult tiibadesse, sest peale seda ägenes migratsioonitulv oluliselt. Üks eksimus viib alati teise ja suuremani ning lõpuks ka katastroofini.

Saksamaalgi algas asi märksa varem (otsa tegid lahti ise riiki palutud türklased), kuid just Lääne pool, kus on ammu juurutatud sealiha söömise keelde ja võõramaalaste „mittesolvamise“ poliitikat. Ainult mahajäänum Ida- Saksamaa, kui nõukogude süsteemi produkt, seisab vastu ja mässab. Hämmastav on see, et kolmas kord ei valluta Suursaksamaad mitte naabrid prantslased läänest või venelased idast, vaid islamistid ja aafriklased alt ning seda suhteliselt veretult, ilma relvadeta, demograafilise sisserände teel. Veretult ehk hetkel, kuid kodusõja tekkimise hilisem oht pole sugugi välistatud. Saksamaa Idaosa Dresden ja Leipzig juba pulbitsevad ja on otsustanud seista enda õiguste eest lõpuni.

Ainus, kes võib päästa Lääne-Euroopa on seesama Brüsseli künka otsast palju põlatud ja alavääristatud piirkond, Ida- Euroopa, kes on veel suutnud säilitada eluterveid hoiakud ja tegevuse mõistuspärasuse. Selle viimase õlekõrre järele ongi haaranud frau Merekel ja kogu ülejäänud pehkinud ning korrupeerunud Vana-Euroopa raugastunud käsi. Kuna oma lõunaprovintse Itaaliat ja Kreekat EL kontrollida ei suuda, need riigid võtavad ju kõik tulijad usinalt sisse, siis mõeldakse, kuidas seni tõrges Ida- Euroopa nõusse saada, sest esmased kohustuslikud kvoodid muudeti vabatahtlikeks ja see otsus Brüsselit muidugi ei rahulda.

Esimesena võeti ette Poola president Duda kes Berliinis oma riigivisiiti tegi. Saksa presdident Gauck viibutas näppu. Kui te meid ei aita, siis meie ei aita enam teid Venemaa ja Ukrainaga! Rootsi poliitik Carl Bilt ja kolumnist Edward Lucas noomivad samuti Balti riike. „Vene karu“ tuleb kallale kui te oma riiki massiimmigratsiooni ei luba. Vabandust, aga mis vahe on kes ja kuidas sinu riigi, rahva ja kultuuri vallutab – kas mõni slaavi hõim sõjaga või kolmanda maailma massid demograafiaga?

Esimene nõue kõlab ikka jõupositsioonilt. “See on Euroopa kui terviku ülesanne ja me loodame, et selle lahendamisest võtavad osa kõik liikmesriigid. Meie püüdleme selle poole, et võetaks vastu siduvad kohustused EL-i põgenike vastuvõtmisel,” ütles Gauck. See kõlab umbes nii, et tähtsad Euroopa valitsejad, käsevad Ida- Euroopa harimatutel ja “sallimatutel” muutuda samasugusteks nagu Lääne-Euroopa. Ida peab vastu võtma sundkvootidega määratud pagulased ja enamgi veel, tegema kõik, et Läänes oleks kergem. Prantsuse välisminister Laurent Fabius noomib ja häbistab samuti uut Euroopat, eriti piiritara püstitanud Ungarit, nimetades Ida-Euroopa eitavat suhtumist migratsioonikvootidesse skandaalseks.

“Kui vaadata teatud Euroopa riike, eriti idas, kes ei ole nõus kvootidega, siis minu meelest on see skandaalne,” ütles Fabius raadiojaamale Europe 1 ja  et “Euroopa peab tervikuna oma kohust täitma, Ungari ei austa euroopalikke väärtusi“ halab hüpokraadist prantsuse poliitik.  Samas on Ungari ilma Lääne rahalise abita hädas juba riiki jõudnud 140 000 ebaseadusliku piiriületajaga ning teist sama palju ootab kindlasti oma võimalust.

Aga öelge palun, miks me peaksime? Kui Lääs on aastasadu röövinud Aafrikat ja teinud sigadusi Araabia maades, miks Ida peaks selle taaskord oma rahvaste kannatustega kinni maksma. Meie ju kannatasime nõukogude orjuse all ja Lääs tuli meile appi alles siis, kui me olime end juba ise ja oma ohvritega valdavalt vabaks võidelnud. Kas me oleme endiselt Lääne käsutäitjad, kes ei oska ega suuda ise oma riikide asju otsustada?

Kui paljud Ida-Euroopa riigid astusisid 2004 EL-tu teadmisega, et tegu on suhteliselt normaalse vabade rahvusriikide ühendusega, siis nüüd üritatakse igat uut kriisi ära kasutades taas Euroopa föderaliseerimist paika panna, et kontinenti ikka aastaid äpardunud EL-du juhtide diktaadile painutada. Alluda nende rumalale tahtele, kes Euroopa elu põrgusse tüürivad, ise oma soomustatud limusiinides ning turvatud elu- ja tööpaikades istudes. Samas kui põhilise hoobi saavad oma kaela lihtrahva töötegijatest massid, kes migrantidega igapäevast elu peavad jagama. See ei lähe mitte ja Ida Euroopa vastus peaks oleme kindel EI! Ja ega migrandid ise ka väga Ida-Euroopa riikide väikeste sotsiaaltoetustega lepi, nemad ihkavad ikka edasi rikkamatesse Lääneriikidesse minna.

Lääs ei tunnista sedagi, et meil Idas on juba sees nõukogude ajast pärit migrandid keda pole siiani suudetud integreerida ja keegi meid selles osas aidata ei suvatse. Miks peaksime meie siis mõistma ja abistama Läänt? Duda ütleski juba Berliinis, et oleme niigi seotud Ukraina abistamisega….

Jaotagem parem ülesanded ära. Ida- Euroopa on juba vastu võtnud põgenikke idast ja olime valmis vastu võtma ka natuke uusmigrante. Kuid ainult natuke, sest on ju teada, et kui võtad natuke, võib sellest varsti saada palju, seega ei uutele massidele!  Lisaks ei maksa unustada, et peagi võib tekkida veel kolmaski laine põgenikke, kelleks saavad uued Lääne-Euroopa pagulased, kes hakkavad oma kodudest põgenema kui elu kontinendi lääneosas muutub väljakannatamatuks. Nad on tublid kristliku kultuuripärandiga tööinimesed ja meil on haritud tööjõudu vaja. Idas on palju puhast ja puutumata loodust, afrikanisreerimata ja islamiseerimata elanikkonda, mis läheb kontinendil aina enam hinda. Sõnaga ideaalne elukeskkond traditsioonilistele eurooplastele.

Seega Ida- Euroopa, ei tohi järele anda! Sest meie kätes on esimest korda Euroopa saatus ja see saatus otsustatakse seekord Ida -Euroopa tingimustel, mitte frau Merkeli kuumahoogude või mõne teise lääne hüpokraadi hüsteeritsemise võtmes.

URMAS ESPENBERG (Ida-Eurooplane)

 

Kommentaarid