Machomehest poliitkorrektseks parteibroileriks

Kunagi Jevgeni Ossinovskit “sisserändaja pojaks” nimetanud ja seepeale ministri ametist kinga saanud Jürgen Ligi on üleöö muutunud eeskujulikuks poliitkorrektseks paipoisiks. Ligist, kes oma rämeda keelepruugiga alati silma paistnud, on saanud entusiastlik EKRE kirujate vihakooriga liituja. Midagi pole parata, seisus ja partei kohustavad ja näiline sõprus sotsidega samuti, muidu võib niigi savijalgadel koospüsiv koalitsioon veel kiiremini laguneda? Kuid juba Piiblis on öeldud, et see kes viskab teiste pihta kivi, olgu patuta. Ligi seda ilmselt ei mõista, kuna tegu on üsna usuleige inimesega, kellel võib olla lihtsalt moraaliprobleeme. Mõistagi eetika on selline asi, mis poliitikas paraku eriti ei kehti, aga siiski.

Kirjandusteadlane Mihhail Lotman ütles reedel Päevalehele, et Helme on küüniline poliitik, kuid EKRE-t naeruvääristades teevad teised poliitikud suure vea. “Eesti poliitiline süsteem ja erakonnad teevad praegu suure vea, kui nad püüavad EKRE-t naeruvääristada,” märkis Lotman.

“EKRE naeruvääristamata jätmine oleks viga, väidan Mihhail Lotmanile vastu,” kirjutas Ligi enda Facebooki seinal. “Mul muide ei ole nende pärast piinlik. Neile ma ei ela kaasa üldse, vaid mul ja veel paljudel rahvuslikult mõtlevatel inimestel on aina piinlik oma vaateid väljendada, sest helmed ja madisonid on ka neid suutnud oma sõnaeritistega märgistada.”

“Naeruvääristamine on väheseid võimalusi nendega vahet hoida, aga probleem, et vaidlustes nende plekile osutatakse, on väga praktiline,” kirjutas Ligi. “Näiteks pean nüüdki vastama süüdistustele, et ma olla 2014. oma kolleegile öelnud sama, mis Helme nüüd Kaljuranna kohta. Aga ma ei öelnud midagi taolist. Jätsin vestluses sõbraga lihtsalt ripakile sõnasaba, aga me ei rääkinud inimesest, vaid tookordsest survest muuta keele-, kodakondsus-, haridus- ja tööturupoliitikat flirdina vene valijaga,” püüab Ligi oma toonaseid väljaütlemisi pisendada ja Martin Helme omasid suuremaks puhuda.

Riigikogu jõusaalis muskleid pumpav ning aeg-ajalt triatloni tegev Ligi tahaks küll olla machomees, aga lisaks välisele vormile peaks asjal olema ikka sisu ka, mida Ligil meheks olemise puhul paraku ilmselgelt napib.

UU

FOTO: PM/Scanpix

Kommentaarid