JUHTKIRI: Rahvuslikud huvid minetanud Vabaerakond jõlgub peavoolupoliitika sabas ja näeb kõikjal Moskva kolle

Eilsel 11.02.16 välispoliitika arutelul leidis Konservatiivse Rahvaerakonna saadik Henn Põlluaas, et Eesti valituse poolt viljeldav välispoliitika ei esinda piisavalt ja selgelt Eesti rahvuslikke huvisid nagu ühele suveräänsele riigile kohane. Mitmed koalitsioonipoliitikud seda mõistagi ei tunnistanud, kuid seda hämmastavam oli Vabaerakonna esimehe sõnavõtt, kus ta tõttas valitsuse selgrootut välispoliitikat tagant kiitma ja EKRE seisukohti kritiseerima.

Vabaerakonna esimees Andres Herkel rõhutas Riigikogus peetud välispoliitikadebatil, et näeb Eesti rahvusliku huvina püsimist Euroopaga samas väärtusruumis.

“Pagulasprobleemiga seoses tuleb väärtusküsimus väga teravalt esile ja meil tuleb sõnastada ka oma rahvuslikud huvid, nagu üks eelkõneleja ütles. Aga Vabaerakond leiab, et need rahvuslikud huvid peituvad Euroopaga olemises, Euroopa väärtustes, mitte selles, et me mõne uue aja väärtuskonflikti puhul hakkame neid väärtusi adopteerima hoopiski ida poolt, libiseme Vene ideoloogia või propaganda mõjuväljale,” ütles Herkel Vabaerakonna fraktsiooni poolt peetud kõnes.

“Üks politoloog väitis, et Vene küsimus Eesti poliitika tuumküsimusena hakkab ära kaduma ja selle asemel tulevad mingid uued väärtusküsimused, näiteks pagulasküsimus. Vaat sellepärast tulebki mõelda, kus see pagulasküsimuse juur on. Ja miks Venemaa suhtumine ka Kölni sündmustele oli pigem kahjurõõmus,” rääkis Herkel.

Mis on Vabaerakonna jaoks need nn “euroopa väärtused”, kas samasooliste vaheline seks ja kooselu, Eesti üleujutamine naisi ahistavate islamiusku inimestega või veel midagi, Herkel ei täpsustanud

Uued Uudised 

Kommentaarid


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'UUModsaddFooterCalls' not found or invalid function name in /data03/virt50799/domeenid/www.uueduudised.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286