REPLIIK: Riigiametite politiseerimine jätkub: sotsid mehitavad ministeeriumi parteisõduritega

Kultuuriminister INDREK SAAR

Valitsus vahetus, aga riigiametite politiseerimine jätkub endise hooga. Hiljuti lõppes avalik konkurss kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsleri ametikohale. Need, kes arvavad, et sellised konkursid on avalikke ees tehtav näitemäng, ei pidanud pettuma.
Riigikantselei tippjuhtide valiku komisjon (kõlab üsna erapooletult, eks?) valis 14 konkursil osalenud kandidaadi seast välja sotsiaaldemokraadist kultuuriminister Indrek Saare senise nõuniku, pikka aega erinevatel ametikohtadel sotse teeninud majandusharidusega Piret Hartmani, noore kena tütarlapse. Minister on muu hulgas kiitnud Hartmani suurt töövõimet.

Tõsi, kuna just SDE on Eestis see jõud, kellel on kange ideoloogiline kihk meie riik kultuuriliselt mitmekesistada, on sotsialist – eriti veel suure töövõimega sotsialist – selles ametis 100% loogiline valik.

Et aga vähemasti ametijuhendi järgi peaks nimetatud asekantsler tegelema Eestis elavate vähemus- ja hõimurahvaste kultuurielu arengutingimuste loomisega, on vähetõenäoline, et meil ei suudeta leida sellele kohale vastava haridusega ning pikaajalise kogemusega kultuuriprofessionaali.

Kui uus valitsus tahab näidata, et nende eestvedamisel Eesti riigi valitsemisel ka tegelikult midagi muutub, tuleks lõpetada riigiametite mehitamine „oma jopedega“.

UU

Fotol kultuuriminister Indrek Saar.
Allikas: Eero Vabamägi / Postimees

Kommentaarid