Rahvuskonservatiividest said EPL-i lemmikud: luigepojad sõimavad räigelt tulevast peaministriparteid

Rahvuskonservatiividest said EPL-i lemmikud: luigepojad sõimavad räigelt tulevast peaministriparteid

04.07.2017

Ärimees Hans H. Luigele kuuluva Eesti Päevalehe 4. juuli juhtkiri pühendati täies mahus Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale (EKRE). Pilbast ei jäetud pilpa peale. “Kartellierakondade alternatiivina 2015. aastal riigikokku pääsenud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on kahe aastaga muutunud isegi hullemaks riigi puugiks kui need parteid, kellele ta seda ette heidab,” teatab Eesti Päevaleht eesotsas peatoimetaja Urmo Soonvaldiga sissejuhatuseks.

“EKRE puhul on tegemist riigi raha nooliva Helmete äriprojekti, mitte maailmavaatelise ühendusega. /-/ Sellele, et maailmavaade on EKRE juhtidele eelkõige kattevari, viitab ka möödunud aastal Keskerakonnaga tehtud 100 000 eurone sobing nn katuseraha küsimuses.” Ja nõnda edasi.

Sotsialistlike ideaalide edasikandjad

Väga karm hinnang ajakirjanike poolt, kelle eluunistuseks on riik, mis hoiab kätt, käseb, poob ja laseb. Eesti Päevalehe valdavalt padupunaste kirjatsurade unelm on riik, mille peamine majanduspoliitiline unelm on tõsta ja luua juurde uusi makse, selmet vähendada ministeeriumite, erinevate kantseleide, sihtasutuste, ametite jne töötajaskonda algatuseks näiteks veerandi võrra.

See ei ole suurem asi saladus, et Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvaldi sotsialismiihalus on nakatanud ka mõningaid nn EPL-i juhtivajakirjanikke. Kui inimesed usuvad tõemeeli, et võtta tuleb neilt, kel veel on, ja anda neile, kellel ei ole mitte kunagi ega ole ka pärast seda, kui nad on saadu ära kulutanud, siis kujutavadki ajakirjanik-propagandistid ette, et raha tuleb seinast või sarnaselt Kadri Simsoniga  – raha tuleb riigieelarvest.

Olgem täpsed, raha tuleb riigieelarvesse töötajate ja tööandjate maksudest, aktsiisidest, käibemaksust vms. Ajakirjanike õhuvõngutamine on üks ebaefektiivsemaid viise eelarvesse raha saamiseks. Ajakirjanike ebaefektiivsus kajastub mõistagi ka nende palkades, mis on keskmiselt (väga) madalad.

Ja kui palk on madal, siis järelikult on turul selle valdkonna inimestest ülepakkumine ja kvaliteet langeb. Papa jansenlikku ajakirjandust ei ole enam ammu. Nii Postimehe grupi väljaannetes kui Ekspress Meedia kontsernis töötavad nn ajakirjanikud, kes ei ole võimelised moodustama veatult isegi lihtlauset. Saati nad saavad aru sõna “puuk” või “kartell” tähendusest.

Kui keegi väidab, et EKRE käitub puugina, siis on seda lihtne ümber lükata. Jätame emotsionaalsed karjatused kõrvale ja võtame ette numbrid. Rahvusringhääling kirjutab, et erakonnad said mullu riigieelarvest üle 5,4 miljoni euro. Sellest Reformierakonna osa oli 1 607 726 eurot, Keskerakonnal 1 446 954 eurot, Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal 803 863 eurot, IRL-il 750 272 eurot, Vabaerakonnal 428 727 eurot ja EKRE-l 375 136 eurot.

Võrdluseks, EKRE summa on sama suur, kui maksaks uus ja avar korter Tallinnas. Kohtla-Järvel saaks selle raha eest ära osta, tõsi, terve linnaosa.

Näitame Eesti Päevalehele eeskuju!

Fakt on, et ükski Eesti erakond ei ole kuigi edukas liikmemaksude kokkukorjamisel. EKRE aastane liikmemaks on 12 eurot ehk üks euro kuus. Peenraha, kui arvestada kõiki muid hindu ja kulusid. Kas juhul, kui riiklik toetus erakondadele kaoks, kerkiks hüppeliselt liikmemaksude tasumine? Tahaks loota.

Kuna Eesti Päevaleht elab südamest kaasa EKRE aina paranevale käekäigule, andes erakonnale erineval moel tasuta eetrit, siis häiris ajakirjanikke väga Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikmemaksu visa kogunemine. Uued Uudised teevad seetõttu avaliku üleskutse: Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikmed, rahvuskonservatiivid, makske otsemaid kohe mitme aasta liikmemaks ära!

Kui ülekanne on tehtud, andke sellest ka EPL-i peatoimetajale Urmo Soonvaldile ja Ekspress Grupi omanikule Hans H. Luigele teada. Urmo meiliaadress on urmo.soonvald@delfi.ee ja Hansu meiliaadress on hans@egrupp.ee

Neil on kindlasti hea meel, kui nende postkast hakkab tegusate eestlaste meilidest ummistuma.

UU

Kommentaarid

Kommentaarid puuduvad

Ütle sõna sekka

Hetkel kommentaarid puuduvad

Sa võid olla esimene, et alustada vestlust.

Sinu andmeid ei avalikustata!Sinu e-posti aadressi ei avalikustata. Samuti ei jagata Sinu andmeid kolmandate osapooltega.