Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Madison: Euroopa ei tohi kõiki sisserändajaid kohelda põgenikena

-
10.07.2017
Laadime sisu...

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise parlamentaarsete ürituste avakonverentsil kohtusid 9. ja 10. juulil Tallinnas rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide esimehed ja Euroopa Parlamendi esindajad.

10. juulil riigikogu saalis toimunud konverentsi avas riigikogu esimees Eiki Nestor. Peaminister Jüri Ratas andis ülevaate Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteetidest, milleks on avatud ja uuendusmeelse majandusega, turvaline ja kaitstud, digitaalne ning kaasav ja kestlik Euroopa.

Konverentsi teised ettekanded on suunatud innovatsioonile ja idufirmadele. Kristin Schreiber Euroopa Komisjonist, Sten Tamkivi Eestist ja Ivo Špigel Horvaatiast otsisid oma ettekannetes vastust küsimustele, mida on Euroopas ja rahvuslikul tasandil vaja teha idufirmade toetuseks, et nad muutuksid kasvufirmadeks.

Samuti arutati, kuidas poliitikud saaksid aidata kaasa idufirmade paremale toimimisele ja kuidas kindlustada, et Euroopa Liidu majandus oleks konkurentsivõimelisem.

Konverentsi esimese osa debatis, kus tähelepanu all olid Eesti eesistumise prioriteedid, ütles Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Jaak Madison (EKRE), et Eesti eesistumise tähelepanu all on nii Brexit kui migratsioonikriis. “Kuuldes paljude külaliste muret nii Brexiti piisava arutelu puuduse kui ka migratsioonikriisile tähelepanu osutamise üle, siis saan kinnitada mõlema teema tähtsust. Suurbritannia oli ja jääb Euroopa Liidu liikmesriikide tähtsaks liitlaseks hoolimata nende lahkumisest,” lausus Madison.

“Samuti oli mul rõõm kuulda, et lõpuks on tekkimas konsensus riikide vahel, et esmalt tuleb tegeleda probleemiga lähteriikides ehk Lähis-Idas ja Aafrikas ning peatada illegaalne immigratsioon. Teiseks on konsensus tekkimas ka selle suhtes, et toimima tuleb saada migrantide tagasisaatmine, sest Euroopa ei tohi aktsepteerida illegaalset migratsiooni ja kohelda kõiki isikuid põgenikena. Kui veel paar aastat tagasi ei pööratud neile põhipõhjustele absoluutselt tähelepanu, siis mingem nüüd edasi lahenduste leidmisega nendele küsimustele”.

UU