Euroopa kaitsjad rentisid laeva ja hakkavad migrante Liibüasse tagasi suunama

Euroopa kaitsjad rentisid laeva ja hakkavad migrante Liibüasse tagasi suunama

11.07.2017

Rühm patriootlikult meelestatud Euroopa kaitsjaid rentis laeva, et hakata Vahemerel patrullima ja Euroopasse suunduvaid migrante tõkestama, ütlesid ettevõtmise korraldajad teisipäeval.

Projekti “Kaitse Euroopat” algatamisest teatasid immigratsioonivastased Prantsusmaalt, Itaaliast ja Saksamaalt, kel oli õnnestunud koguda aluse rentimiseks vajalik summa 76 000 eurot.

Nende eesmärk on “paljastada niinimetatud humanitaarorganisatsioonide tõeline pale, nende koostöö inimkaubitsejate maffiaga ja nende merel tegutsemise surmatoovad tagajärjed”, ütles korraldaja Clément Galant.

“Kui illegaalseid immigrante täis paadid üle mere tulevad, on meie ülesanne kutsuda Liibüa rannavalve, et see nad päästaks,” ütles ta ühismeediasse postitatud klipis. “Vahepeal tagame meie nende ohutuse.”

ÜRO migratsiooniorganisatsiooni (IOM) andmetel on sel aastal üle mere Euroopasse jõudnud 100 000 inimest, suurem osa neist Liibüast merereisi alustanud aafriklased.

AFP – BNS – UU

Kommentaarid

Kommentaarid puuduvad

Ütle sõna sekka

Hetkel kommentaarid puuduvad

Sa võid olla esimene, et alustada vestlust.

Sinu andmeid ei avalikustata!Sinu e-posti aadressi ei avalikustata. Samuti ei jagata Sinu andmeid kolmandate osapooltega.