Islamiusuliste rahumarss Kölnis kukkus läbi

Islamiusuliste rahumarss Kölnis kukkus läbi

18.06.2017

Saksamaal laupäeval 17.06 korraldatud islamisusuliste terrorismivastane meeleavaldus, jäi oodatust oluliselt väiksemaks, teatas kohalik meedia.

Ramadaniaegse rahumarsi eesmärk oli näidata solidaarsust kõigi terrorismiohvritega kogu maailmas ning avaldada toetust vabadusele ja demokraatiale.

Uudisteagentuuri DPA andmetel kogunes protestimarsile vaid mõnisada inimest, kuigi korraldajad olid oodanud marsile mitmeid tuhandeid osalejaid.

Saksamaa suurim islamiorganisatsioon otsustas marsil aga hoopis mitte osaleda, sest see häbimärgistavat moslemeid kui ainsaid terrorismi eest vastutavaid isikuid.

Saksa valitsus väljendas kahetsust, et riigi suurim islamiühendus keeldus osalemast laupäevaks kavandatud moslemite rahumarsist terrorismi vastu.

Türgi-Islami Usuasjade Liit (DITIB) teatas kolmapäeval, et Kölni meeleavaldus saadab vale signaali nagu oleks rahvusvaheline terrorism peaasjalikult moslemi probleem.

Liiatigi, lisas DITIB, ei tohiks eeldada, et ramadaanireeglitest kinni pidavad moslemid suudavad palava suveilmaga mitu tundi marssida.

AFP-BNS-UU

FOTO: Reuters/Scanpix

Kommentaarid

Kommentaarid puuduvad

Ütle sõna sekka

Hetkel kommentaarid puuduvad

Sa võid olla esimene, et alustada vestlust.

Sinu andmeid ei avalikustata!Sinu e-posti aadressi ei avalikustata. Samuti ei jagata Sinu andmeid kolmandate osapooltega.