Kultuur

Lahkus Arvo Kukumägi

Eesti kultuuriavalikkust on taas tabanud valus kaotus. Täna 16. mail suri tuntud teatri- ja filminäitleja Arvo Kukumägi. Vaid mõni aeg tagasi lahkusid meie seast filmikorüfeed Lembit Ulfsak, Jaan Ruus ja Ahto Vesmes.

Loe edasi

ARVUSTUS: Värvipeen hommage Heldur Viiresele

Kas keegi teab, kus elab päris kunst? Ei tea, ja vist ei tahagi teada, – kiire on ju, eks? Ja seda, mida kunsti pähe pakutakse, on tüütult palju. See takerdub ruttajale jalgadesse, häirib mööduja pilku ja ei lase kevadet nautida.

Loe edasi

Virumaa muuseumid sai juurde väärtusliku hoone

21. aprillil allkirjastati notari juures leping Virumaa Muuseumide ja Rakvere linna vahel endise linnavalitsuse hoone omandiõiguse üle.

Loe edasi

Mihkel Langebraun: Rahvuskultuurist, eesti külakiigest ja kultuurrahvastest – II osa

Eestis on kahjuks tänaseks jäänud alles üksikud koolid (kui sedagi), mis klassikalist, ilusat ja kõrgetasemelist eestikeelset kõnet õpetavad. Millegipärast on siin mindud isevoolu teed – eesti keele saatust võetakse sama loomulikult, nagu üht metsikult kasvavat õunapuud ajanurgas, kõdunegu see või maha.

Loe edasi

Mihkel Langebraun: rahvuskultuurist, eesti külakiigest ja kultuurrahvastest – I osa

Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Mart Helme kõnest sai ainet päevakajaline teema rahvuskultuuri püsimisest ja tulevikust. Põhimõtteline ja sügav teema sai aga kahjuks oponentide poolt kistud pinnapealsetesse olmeküsimustesse.

Loe edasi

Rakvere kunstirahvas sätib end varakult homolainele ja kutsub teisigi kampa

Saime äsja Rakverest vihje kuidas oktoobris plaanitavat homofesti Prantsuse Instituudi rahadega juba praegu soojaks aetakse.

Loe edasi

Kalle Mälberg: Geen ja meem

Head ja õiged sõnad kadusid liikuva pildi taha – tee hakul ei tea veel keegi, kuhu välja jõuame. Võõrast globaalkultuuri ja ideoloogiat on taevast sadanud oksendamiseni.

Loe edasi

Mart Helme: Kõiki kõnetav kultuur sünnib hõimutundest

Uued Uudised avaldab Mart Helme vastulause minister Indrek Saare süüdistustele, nagu oleks Helme erakonna kongressil rünnanud eesti kultuuri. Postimees jättis Helme vastulause avaldamata.

Loe edasi

Eesti kultuuri tabas lühikese aja jooksul kolm suurt kaotust

Alles toibus ühiskond Kalju Komissarovi lahkumisest, kui kohe järgnes teade teise suurkuju Tõnu Mikiveri surmast. Jõudmata sellegi mõttega harjuda tuli kurbadele teadetele veelgi lisa. Meie seast lahkus Lembit Ulfsak

Loe edasi

Mart Helme emakeelepäeval: eesti keel ei tohi muutuda köögikeeleks!

Poliitikutel ja riigiametnikel tuleb lõpetada eesti keele staatuse hiiliv õõnestamine, ütles tänase emakeelepäeva puhul Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme.

Loe edasi