Välismaa

UNESCO kummaline resolutsioon eitab igasugust seost juutide ja Jeruusalemma vanalinna, Templimäe ja Nutumüüriga

ÜRO Hariduse, Teaduse ja Kultuuri Organisatsiooni (UNESCO) Maailmapärandi komitee kiitis heaks vastuolulise resolutsiooni, mis eitab juutide ja kristlaste sidemeid Jeruusalemma vanalinna ja Templimäega.

Loe edasi

Ungari kaitseb Poolat EL-i inkvisitsioonikampaania eest, ülejäänud EL vaatab pealt

Ungari rakendab kõiki õiguslikke vahendeid kaitsmaks Poolat Euroopa Liidu inkvisitsioonikampaania eest, lubas Ungari peaminister Viktor Orbán laupäeval.

Loe edasi

Trumpi administratsioon on võtnud tagasi enam kui 800 Obama-aegset regulatsiooni

USA president Donald Trumpi administratsioon jätkab oma lubaduse täitmist seoses president Obama ajal vastu võetud regulatsioonide läbivaatamise ja tagasivõtmisega. Sel nädalal teatas administratsioon, et on peatanud enam kui 800 Obama-aegset regulatsiooni.

Loe edasi

TÄIENDATUD! Poola parlament kiitis kohtureformi heaks

Poola seadusandjad kiitsid neljapäeval heaks ülemkohtu reformi seaduse, seda hoolimata Euroopa Liidu ähvardusest ja brüsselimeelse opositsiooni vastuseisust.

Loe edasi

Suurbritannia üldvalimistel võisid toimuda valimispettused

8. juunil Suurbritannia üldvalimistel suurepärase valimitulemuse teinud leiboristide ja nende liidri Jeremy Corbyni häältesumma osas on tekkinud kahtlusi ja valimiskomisjonile on esitatud nõue tuua väidetavate valimispettuste osas kiiresti selgus majja. Nimelt hääletasid Corbynit toetanud tudengid väidetavalt mitmel pool kaks korda.

Loe edasi

Poola president allkirjastas punamälestusmärkide mahavõtmise seaduse

Poola president Andrzej Duda kuulutas esmaspäeval välja kommunismi levitamise keelamise seaduse muudatused, mis näevad ette kommunistlike mälestusmärkide mahavõtmise ja kommunistliku minevikuga seotud kohanimede asendamise sündsamatega, teatas presidendi veebileht.

Loe edasi

Jarosław Kaczyński: Poola kohtusüsteem vajab radikaalseid muudatusi

Poola mõjuvõimsaim poliitik Jarosław Kaczyński ütles reedel, et riigi kohtusüsteem vajab radikaalseid muudatusi, ning lubas need läbi viia hoolimata opositsiooni ja Euroopa Liidu juhtide vastuseisust.

Loe edasi

Turismitragöödia Egiptuses: tapeti kaks saksa naist

Berliin kinnitas laupäeval, et kaks Egiptuses Hurghada kuurordis surnukspussitatud naist olid Saksa kodanikud.

Loe edasi

Helme: sisserändekvoote ei tohi kaotada!

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees, EKRE riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme sõnul näitab Reformierakonna esimehe Hanno Pevkuri ettepanek kaotada sisserändekvoodid, kui tõsiselt saab võtta hiljuti teles jooksnud Reformierakonna reklaami, kus sinimustvalge lipu taustal räägiti rahvuslikest huvidest ja piiride kaitsmisest.

Loe edasi

Suurbritannias ei tohi kasutada sõna “neeger”

Briti peaminister Theresa May lasi kõrvaldada töölt Briti parlamendi liikme pärast seda, kui too kasutas ühel kohtumisel Londonis sõna “neeger”. Pole teada, kas Morrise karistamiseks kasutatakse ka teisi meetmeid.

Loe edasi