Varia

Eesti hakkab kõrgusi ja sügavusi arvutama Amsterdami nulli suhtes

Eesti loobub absoluutse kõrguse ja sügavuse arvutamisel Kroonlinna nullist ja hakkab sarnaselt teiste Euroopa riikidega arvestama neid Euroopa kõrgussüsteemi ehk Amsterdami nulli suhtes.

Loe edasi

Sotsil on mure: Euroopas võiks toota foie gras`d linde piinamata

Riigikogu sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni liige Barbi Pilvre leiab, et loomulikul teel foie gras’ tootmine võiks olla üks Eesti kui eesistuja teemasid suhtlemisel ülejäänud Euroopa Liiduga.

Loe edasi

Paljudele ebameeldiv Jean-Claude Juncker pakendati osavalt kontserdisse

Paljude eestlaste ja eestimaa elanike jaoks ebameeldiva tippeurobürokraadi Jean-Claude Junckeri visiit Tallinnasse pakendati kavalalt kontserdi sisse nagu Eestis kombeks. EKRE Põhja-Tallinna osakonna juhi ja muusiku Riho Rausma meelest, oli kontserdiosa normaalne, aga Junckeri esinemine võltspaatoslik.

Loe edasi

KUMU hiilgab punalippudes?

Nii mõndagi vanema põlvkonna inimest, kes on hiljuti sattunud KUMU’sse, on häirinud asjaolu, et KUMU sisehoovi ilustavad punalipud.

Loe edasi

EKRE Saaremaa ringkonna uueks juhiks pürib Maire Aunaste

Eile EKRE Saaremaa ringkonnas vabaks jäänud esimehe kohale on juba laekunud esimene sooviavaldus. Saarlaste ringkonda tahab juhtima hakata praegune riigikogu liige ja tuntud telenägu Maire Aunaste.

Loe edasi

Jevgeni vesi tekitab elevust

Lõuna-Eestis paikneva Pühalepa pruulikoja meistrid on toonud turule uue toote, tavalise pudelivee, mille sildil elutseb keegi Jevgeni nimeline kükkasendis mehike, ratas kaelas. Lähemal uurimisel ei ole raske mitte märgata sarnasust praeguse töö- ja tervishoiuministri Jevgeni Ossinovskiga.

Loe edasi

Kalle Mälberg: madalad vaated ja kõrged aated trumbiga lõpus

Urve sai jälle ministriametisse ning soovis iseennast õnnitleda.

Loe edasi

Glasgow kirikus loeti jumalateenistusel ette koraani

Šotimaal, Glasgow St Mary katedraalis, loeti kolmekuningapäeva jumalateenistusel ette katkeid koraanist. Väljavalitud lõikude hulgas oli ka värsse, mis panid otseselt kahtluse alla Jeesus Kristuse jumaliku päritolu ning kutsusid moslemeid üles Jeesust mitte austama. Nimetatud lõike loeti ette lugemispuldist araabia keeles. Koraani ettelugemine ühes Šotimaa kirikus tekitas õigustatud pahameelt. Kirikule saabus ligi 10 000 vihast protestiavaldust. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (function($){ $(document).ready(function(){ }); })(jQuery); (function ($) { var bsaProContainer = $('.bsaProContainer-1'); var number_show_ads = "0"; var number_hide_ads = "0"; if ( number_show_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeIn(); }, number_show_ads * 1000); } if ( number_hide_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeOut(); }, number_hide_ads * 1000); } })(jQuery); Ettelugemiste korraldaja diakon Kelvin Holdsworthi teatel saabus kirikule nii palju ähvardusi, et nad pidid teavitama asjast politseid. Diakon väitis ka, et kirik on seotud paljude erinevate uskudevahelist koostööd edendavate üritustega ja varasemalt on koraani ettelugemised kirikus möödunud rahumeelses õhkkonnas. Holdsworthi sõnul oli nende eesmärk tuua kokku inimesi erinevatest religioonidest ja õppida üksteiselt. Hoolimata pahameeletormist see eesmärk diakoni meelest ka saavutati ja samasuguste üritustega jätkatakse ka edaspidi. Diakoni väitel ei seadnud mainitud jumalateenistusel mitte keegi Jeesus Kristuse jumalikku päritolu kahtluse alla. „See kõik tekitab muidugi küsimusi, mismoodi me globaalses maailmas elame. Aga ma ei usu, et lääne mõõdukad kirikud peaksid püüdma olla islamofoobide meele järgi, ammugi mitte üha enam jõudu koguva parempoolse meedia meele järgi,“ arvas diakon Holdsworth. Jääb siiski arusaamatuks, kuidas lubab üks enesest lugupidav religiooniesindaja lugeda omaenda pühakoja kantslis ette rivaalitseva pühakirja lõike, mis vastanduvad otseselt tema enda usu põhimõtetele, ja seda aasta ühel kõige pühamal päeval. Šoti episkopiaalse kiriku pea esines lepitava avaldusega, et maandada koraani lugemisest tekkinud pingeid: „Otsused, mis tekitasid pingeid St. Mary katedraali ümber on juhtkonna ja katedraali kogukonna arutada, kuid Šoti episkopiaalne kirik tunneb sügavat muret vallandunud solvamiste pärast.“ On siiski üsna ebatõenäoline, et diakon Holdsworth ise astuks sisse mõne mošee uksest ja loeks seal ette lõike sellest, kuidas Muhamed väidetavalt ei olnudki Allahi prohvet. Allikas: The Clarion Project (tõlkinud Triin van Doorslaer)  

Loe edasi

Isamaa ja Res Publica Liit tunnustab 200 000 eurot maksma läinud “oksendavat siili”

Erakond Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) leiab, et reedel avalikustatud Eesti uue brändikontseptsiooni (rahva seas tuntud kui oksendav siil) loonud meeskond väärib nähtud vaeva eest tunnustust. “Eesti brändimeeskond on palju vaeva näinud ja selle eest väärivad nad kindlasti tunnustust. Eesti inimesed, puhas loodus ja digitaalsed teenused – nende tunnuste kaudu saab ennast tutvustada küll,” seisab IRL-i Facebooki leheküljel. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (function($){ $(document).ready(function(){ }); })(jQuery); (function ($) { var bsaProContainer = $('.bsaProContainer-1'); var number_show_ads = "0"; var number_hide_ads = "0"; if ( number_show_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeIn(); }, number_show_ads * 1000); } if ( number_hide_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeOut(); }, number_hide_ads * 1000); } })(jQuery); IRLi heakskiit palju pahameelt tekitanud Eesti brändile on seda üllatuslikum, et uues kontseptsioonis on loobutud igasugustest viidetest Eesti rahvuslikule sümboolikale. Eesti esisallija Helen Sildna on avaldanud siirast heameelt, et uue brändiga saab Eesti “lõpuks lahti rukkilillepurusest rahvusromantikast”. Eesti brändiuuenduse maksumus on 200 000 eurot, millest 30 000 oli kavandatud märgi leidmisele. Aastal 2002 loodud Eesti brändi “Welcome to Estonia” loomine läks maksma üle 13 miljoni krooni ehk 830 000 eurot. Loe lisaks: Urmas Espenberg: kuulekas disainimeeskond täitis globalistide ülesande – pidetu amööb on sündinud    

Loe edasi

Kalle Mälberg: Eesti prokuratuur kui Eesti kirjanduse lipulaev

Villu Reiljani süüasi – 173 köidet, 46 000 lehekülge; Edgar Savisaare süüasi – 93 köidet, 11 000 lehekülge; Vambola Kolbakovi süüasi- 7 köidet, 1700 lehekülge; Toomas Lepale kirjutatakse just praegu…jne. Remsu 50 romaani, Valtoni, Undi, Tammsaare, Muti, Särgava, Lutsu , Kivirähu jt. Eesti kirjanike koguteosed annavad kokku mõnisada riiulimeetrit ehk… (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (function($){ $(document).ready(function(){ }); })(jQuery); (function ($) { var bsaProContainer = $('.bsaProContainer-1'); var number_show_ads = "0"; var number_hide_ads = "0"; if ( number_show_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeIn(); }, number_show_ads * 1000); } if ( number_hide_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeOut(); }, number_hide_ads * 1000); } })(jQuery); Kunstkirjandus on Eesti kultuuri masendav vähemus. Hoopis prokuratuur on Eesti kirjakultuuri tõeline andekandja. Nagu eesti muld ja eesti süda, juriidiline kultuurikiht on otsatu ja lahutamatu, kes neid jõuaks lahuta.

Loe edasi