Satiirinurk

EKRE Saaremaa ringkonna uueks juhiks pürib Maire Aunaste

Eile EKRE Saaremaa ringkonnas vabaks jäänud esimehe kohale on juba laekunud esimene sooviavaldus. Saarlaste ringkonda tahab juhtima hakata praegune riigikogu liige ja tuntud telenägu Maire Aunaste.

Loe edasi

Kalle Mälberg: madalad vaated ja kõrged aated trumbiga lõpus

Urve sai jälle ministriametisse ning soovis iseennast õnnitleda.

Loe edasi

Kalle Mälberg: Eesti prokuratuur kui Eesti kirjanduse lipulaev

Villu Reiljani süüasi – 173 köidet, 46 000 lehekülge; Edgar Savisaare süüasi – 93 köidet, 11 000 lehekülge; Vambola Kolbakovi süüasi- 7 köidet, 1700 lehekülge; Toomas Lepale kirjutatakse just praegu…jne. Remsu 50 romaani, Valtoni, Undi, Tammsaare, Muti, Särgava, Lutsu , Kivirähu jt. Eesti kirjanike koguteosed annavad kokku mõnisada riiulimeetrit ehk… (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (function($){ $(document).ready(function(){ }); })(jQuery); (function ($) { var bsaProContainer = $('.bsaProContainer-1'); var number_show_ads = "0"; var number_hide_ads = "0"; if ( number_show_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeIn(); }, number_show_ads * 1000); } if ( number_hide_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeOut(); }, number_hide_ads * 1000); } })(jQuery); Kunstkirjandus on Eesti kultuuri masendav vähemus. Hoopis prokuratuur on Eesti kirjakultuuri tõeline andekandja. Nagu eesti muld ja eesti süda, juriidiline kultuurikiht on otsatu ja lahutamatu, kes neid jõuaks lahuta.

Loe edasi

NALJANURK: Rail Balticu äriplaan valminud!

Kuna Rail Balticu paljurahvuselise töökal kollektiivil ei ole seni, hoolimata aastatepikkusest pingsast tööst, õnnetunud välja töötada Rail Balticu äriplaani, siis otsustasid lõpuks õla alla panna Rail Balticu fännklubi liikmed, Jaan Tatika Ordeni kavalerid Vigla Vello Särjelaanest, Kuhu Tõnu Vana-Aisalt ja Varba Robert Kolga- Aablast.

Loe edasi

Hillar Viks: Maarja Kangrost, Klaaslapsest, immigrantidest ja tuulest Saksamaa linnatänavail

Ühe Saksamaa väikelinna sakslasest elaniku kurb tõdemus tuulest linnatänavail kui immigrante poleks tuli meelde lugedes 7. detsembri Eesti Ekspressist Kadri Karro artiklit Maarja Kangrost ja tema Klaaslapse raamatust.

Loe edasi

Kalle Mälberg: Pätsi monument Adaverre?

Kui ahned ametnikud viinajoomist liialt segama kipuvad võib rahvas pühade hiite ja surnud suuruste ausammaste najal mässu õhutama hakata.

Loe edasi

Kalle Mälberg: Rahvusringhäälingu siniselt inisev kroonujutt

Alles jõudsime sõpradega elutervelt ilkuda uusvanade kartellibroilerite võimaliku valitsuse ja uue lumemaksu asjus, kuid viimane sulas ja sügis tuli tagasi. Nüüd on taas külm.

Loe edasi

Andres Raid: Õiguskantsler “jälgib” protsesse

Äsja sai üks Eesti Vabariigi kodanik EV Õiguskantslerilt kirja, milles muuhulgas leiame ka tegevusjuhise iseseisvaks ja õigeks käitumiseks.

Loe edasi

KOODI OODID: Kuidas konn surnuks keeta ehk Põhiseadus ära riivida

Pühendatud valdade sundliitjatele! Kui visata konn kuuma vette, siis hüppab ta välja ja pääseb eluga. Kui panna konn külma vette ja seda tasakesi kuumutama hakata, siis konn välja ei hüppa ja keeb ära. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (function($){ $(document).ready(function(){ }); })(jQuery); (function ($) { var bsaProContainer = $('.bsaProContainer-1'); var number_show_ads = "0"; var number_hide_ads = "0"; if ( number_show_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeIn(); }, number_show_ads * 1000); } if ( number_hide_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeOut(); }, number_hide_ads * 1000); } })(jQuery); Kui võtta Põhiseadus ja riputada ta otse ja avalikult tühjendusministeeriumi naela otsa, siis tõuseb suur kisa, Põhiseadus pannakse oma aukohale tagasi ja asemele riputatakse sellise tembu autorid. Kui aga hakata Põhiseadust tasakesi riivima (juristide keeles – riivama), siis on varsti järel näriliste pesa moodi paberiprahi hunnik ning kõik laiutavad selle juures käsi. Heino Harju FOTO: PM/Scanpix

Loe edasi

Koodi oodid – Eesti poliitika eripära näib olevat nagu pesupulbrireklaam

Eesti poliitika eripära näib olevat nagu pesupulbrireklaam: “Korruta ja tambi valedevabriku siimkaljuranda seni kuni kõik valijamehed pikali kukuvad ja teevad mis vaja!” Vene poliitika eripära kätkeb ühe Narva valija ülimalt loogilises ütluses: “Venemaa on segaduses ja vaenlastest ümbritsetud. Vaja on muutusi! Seepärast valingi Putini partei!” Ameerika poliitika eripära on mõistagi raha. Erilise kirkusega torkab see silma jälgides Hillary Rodham Clintoni valimiskampaania rahastajate nimekirju. Kindlustus- ja finantsfirmad annavad Hillaryle 47 miljonit dollarit, sest neil on hädasti vaja rohkem rahapööritust; advokaadid ja juriidikafirmad menetleksid 24 miljoni dollari annetuse eest usinalt Hillary viidatud kohtuasju; Hollywoodi produtsendid, kliimasoojendajad, loomakaitsjad ning teised ökofašistid annetavad Hillaryle 18 miljonit dollarit, et toota imalaid seepe ja üliseksistlikke muusikavideoid; ravimifirmad tahaksid 7 miljonit dollarit Hillary kätte anda selleks, et tuua turule uusi mürke, kehahooldusvahendeid ning igavese nooruse eliksiire.  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (function($){ $(document).ready(function(){ }); })(jQuery); (function ($) { var bsaProContainer = $('.bsaProContainer-1'); var number_show_ads = "0"; var number_hide_ads = "0"; if ( number_show_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeIn(); }, number_show_ads * 1000); } if ( number_hide_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeOut(); }, number_hide_ads * 1000); } })(jQuery); Eesti poliitika eripära kirjeldamist (või peenes keeles kaardistamist) võiks jätkata stseenidega samanimelisest vene kultusfilmist: Kunagise Päikesepoisi nartsissikompleksi  põdemisi (konvulsiivsed tõmblused, maksaplekid näos, raevukad pilgud, sõrmede murdmine, näogrimassid, poolikud laused ja rapsiv kehakeel) saab ja võib vene filmiklassiku arvates seletada alati ja ainult närvidega:” Kõik haigused on närvidest, vaid HIV ja süüfilis armastusest.“ Eesti poliitika eripära on jätkuv saartekesksus, see tähendab, et mittetallinistlik – kilulinnas ei otsustata midagi, Tallinnas vaid vormistatakse mujalotsustatut. Näiteks Hiiumaa on andnud Eestile tervelt kolm presidendikandidaadi äpardust: Esiteks igapõline kõhkleja Paet kahtleb kas mitte taaskord minna Arteki pioneerilaagrisse, teiseks lillaroosa sots Nestor lubab moslemitele sealiha sundsöötmist õpetada ja kolmandaks Kaljurand teeb Moskva juudimuusikutest orkestri ning Kärdlast saab Nõukogude Liidu pealinn juhul kui hiinlased vallutavad Euraasia mandriosa. Valimiskogujad! Arvestage, et Eesti sotsioloogia on täppisteadus mitte nagu füüsika – niipalju kui sisse paned sellise toetusprotsendi sülitab masin meediasse. Nagu kõu lööb läbi pilve, nii tõuseb tõde ja vale vaob.

Loe edasi