Ühiskond

Sotsiaalteadlane Ülo Vooglaid annab valitsuse teadus- ja arendustegevusele hävitava hinnangu

Teisipäeval andis peaminister Jüri Ratas Riigikogule ülevaate valitsuse teadus- ja arendustegevusest, öeldes, et teadlaste ja ettevõtjate vahel on vaja parandada koostööd ning teaduse mõju majandusarengule peab suurenema.

Loe edasi

Sinine Äratus piketeeris Tartus rollimängude ja ajupesu vastu koolides

17. jaanuaril korraldas EKRE noorteühendus Sinine Äratus Tartus Haridusministeeriumi ees piketi, et seista vastu soovitusele hakata koolitundides läbi viima pagulasteemalisi rollimänge ning teisi väärtuspõhist kasvatust õõnestavaid tegevusi.

Loe edasi

Riigiteaduste magister Aleksi Hernesniemi: Eesti ja Soome kultuur on säilinud ja arenenud tänu rahvusriigile

2016. aasta oli rahvuslaste jaoks hea aasta. Suurbritannia hääletas end Euroopa Liidu haardest vabaks. Veelgi enam, USA presidendiks valiti immigratsiooni suhtes skeptiliselt meelestatud Donald Trump. Neid sündmusi võiks nimetada praeguse sünge aja pöördepunktideks.

Loe edasi

80 protsenti leedulastest ei taha homoabielusid

Uuringu tellinud notarite koja sõnul oli samasooliste tsiviilpartnerluse suhtes negatiivselt meelestatud 74 protsenti ning samasooliste abielu vastu oli 80 protsenti vastanutest.

Loe edasi

Henn Põlluaas: Igat hullust, mis häirega inimesele pähe tuleb, ei tohi normaalsuse pähe serveerida

See, mis täna Eesti poliitikas toimub ja mida püütakse ellu viia, on kõige tüüpilisem vasakliberaalne ideoloogia, mis on võtnud enda sihtmärgiks normaalsed euroopalikud traditsioonilised väärtused: perekonna, abielu, armastuse, lapsed, sooidentiteedi, jne.

Loe edasi

Naist põlema panna tahtnud Süüria pagulane jääb esialgu veel vahi alla

Kolmapäeval Haapsalu kohtumajja kinnisele istungile kokkuleppemenetlusele toodud 27-aastane pagulane Samer Khtab, kes ähvardas oma naist põlema süütamisega, karistusotsust veel ei kuulnud, kuid kohus jättis ta esialgu vahi alla, kirjutab Lääne Elu.

Loe edasi

Eesti meedia läks luureraportina esitatava libauudise õnge

Postimees avaldas kolmapäeval USA kollasest väljaandest BuzzFeed pärineva loo, mille väitel Venemaa luurajad olevat jälginud Donald Trumpi käsul varasemasse Barack Obama voodisse urineerinud prostituute.

Loe edasi

Tudengid nõuavad nn valgete Lääne filosoofide eemaldamist õppekavadest

The Telegraphi andmetel nõuavad maineka Londoni ülikooli School of Oriental and African Studies (Orientalistika ja Aafrika uuringute kool) tudengid Lääne filosoofide nagu Platoni, Descartes’i ja Kanti eemaldamist õppekavadest.

Loe edasi

Raadiosaade “Räägime asjast”: koolidest tehakse propaganda- ja ajupesukeskused

Olukord Eesti koolides muutub järjest kurvemaks – koole muudetakse propaganda- ja ajupesukeskusteks. Teemat arutasid raadiosaates “Räägime asjast”  Mart Helme, Varro Vooglaid ja Martin Helme. Kuula saadet siit.

Loe edasi

Mauri Peltokangas: Saja-aastane Soome, raske juhtum

Olin ise Helsingis kohal kui aasta vahetus ja mis seal ikka – pidu oli vägev, pommid paukusid ja rock mürtsus, peeti kõnesid ja imestati toimuva üle.

Loe edasi