Silt "Euroopa Liit"

Urmas Espenberg: lõhe Euroopa rikaste ja vaeste riikide vahel peaks kaduma, muidu pole liidul mõtet

Kui Ida- Euroopa riigid vabanesid nõukogude ikkest, siis tahtsid nad kõik muidugi saada “vana hea” Euroopa sarnaseks ja seda eeskätt majanduslikult, palgatasemetelt ning heaolu poolest. Tänaseks on aga selgunud, et paraku on taas tegu olnud järjekordse müüdiga, mis pole kahjuks täitunud.

Loe edasi

Macron tunnistab: EL on teelt eksinud

Euroopa Liit on “teelt eksinud” ning bloki taaselustamine nõuab “uut liidrite põlvkonda”, tunnistas Prantsuse president Emmanuel Macron esmaspäeval.

Loe edasi

Jaak Madison: Eesti peab ka eesistumise perioodil kaitsma oma rahvuslikke huve

Eesti riik on küll nõustunud olema Euroopa Liidu eesistujariigina neutraalne, kuid neutraalsuse hinnaks ei tohi olla oma rahvuslike huvide salgamine, leiab Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Jaak Madison.

Loe edasi

Jaak Madison: Hea kolleeg Liisa Oviir, jätke meelde, EKRE ei soovi NATO-st välja astuda!

Kolleeg Riigikogus, sotsialist Liisa Oviir küsis Delfis ilmunud arvamusloos 1, et kas lisaks referendumile Euroopa Liidu liikmelisuse üle soovib EKRE panna rahvahääletusele ka Eesti kuulumise NATO-sse. Juba Oviiri küsimus ise on läbinisti demagoogiline.

Loe edasi

Kas senise Euroopa Liidu lõpuajad lähenevad?

Märtsi viimasel nädalalõpul vandusid 27 Euroopa riiki Rooma lepingutele allakirjutamisega Euroopa Liidu ühtsusele truudust. Vaid Suurbritannia lahkumine klubist tumestas peomeeleolu. Vaikimisi kardetakse ka valijate kohtuotsust saabuvatel Prantsusmaa ja Saksamaa valimistel.

Loe edasi

Quo vadis Euroopa Liit – aprill 2017?

On ehk kuulujutud EL lootusetu tuleviku osas pisut ennatlikud? Kuigi tegelikult pole võimalik anda ühest hinnangut ei Euroopa väidetava huku möödapääsmatusele ega ka paratamatule õitsengule. Ehk nagu öeldakse, ilu on vaataja silmades ja tõde arvaja peas.

Loe edasi

Briti peaminister allkirjastas Brexiti käivitava kirja

Briti peaminister Theresa May allkirjastas teisipäeva õhtul ajaloolise kirja, mis käivitab kolmapäeval Brüsselis üleandmisel Brexiti protsessi, teatas peaministri büroo. Büroo avaldas foto, millel on kamina ja Suurbritannia lipu taustal näha Mayd allkirjastamas kirja, mis käivitab riigi Euroopa Liidust lahkumise protsessi. Kamina kohal ripub Suurbritannia esimese peaministri Robert Walpole’i portree. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (function($){ $(document).ready(function(){ }); })(jQuery); (function ($) { var bsaProContainer = $('.bsaProContainer-1'); var number_show_ads = "0"; var number_hide_ads = "0"; if ( number_show_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeIn(); }, number_show_ads * 1000); } if ( number_hide_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeOut(); }, number_hide_ads * 1000); } })(jQuery); Kiri toimetatakse 10 Downing Street aadressilt Brüsselisse, kus selle annab kella 11:30 GMT paiku (Eesti aja järgi kell 13:30) Suurbritannia Euroopa Liidu saadik Tim Barrow üle EL-i presidendile Donald Tuskile.

Loe edasi

Poola võimupartei juht ei toeta Tuski jätkamist Euroopa Liidu presidendina

Poola valitsus ei toeta ekspeaminister Donald Tuski jätkamist Euroopa Liidu presidendina, ütles teisipäeval Poola võimupartei mõjukas juht Jarosław Kaczyński. Tuski teise ametiaja otsustab järgmise nädalal Euroopa Liidu ülemkogu. Tusk, kelle esimene ametiaeg lõpeb järgmise aasta mais, on kohale ainus ja suure toetusega kandidaat. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (function($){ $(document).ready(function(){ }); })(jQuery); (function ($) { var bsaProContainer = $('.bsaProContainer-1'); var number_show_ads = "0"; var number_hide_ads = "0"; if ( number_show_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeIn(); }, number_show_ads * 1000); } if ( number_hide_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeOut(); }, number_hide_ads * 1000); } })(jQuery); Kaczyński sõnul toetab Tusk Euroopa Liidu elementaarsete reeglite vastaselt Poola opositsiooni ja ei saa mingil juhul “arvestada meie toetuse või meie vastuseisu puudumisega”. Poola vastuseisust paraku ei piisa, et võtta Tuskilt võimalus teiseks ametiajaks.

Loe edasi

Theresa May: Suurbritannia tagab kontrolli Euroopast tuleva immigratsiooni üle

Ühendkuningriik kavatseb Euroopa Liidust lahkudes tagada kontrolli Euroopast tuleva immigratsiooni üle, kuid üritab tagada Ühendkuningriigis elavate EL-i kodanike õigused võimalikult ruttu, ütles Briti peaminister Theresa May teisipäeval.

Loe edasi

Valloonia ähvardab euroliidu surve korral peatada CETA kõnelused

Belgia Valloonia piirkond lõpetab uute ultimaatumite korral kõnelused Euroopa Liidu ja Kanada kaubanduslepingu päästmiseks, hoiatas Valloonia liider Paul Magnette teisipäeval. Brüsselis jätkusid teisipäeval intensiivsed konsultatsioonid Belgia, Valloonia ja Euroopa Liidu ametnike vahel, mille eesmärk on veenda ümber Valloonia, kelle vastuseisu tõttu ei ole Belgia föderaalvalitsus saanud vabakaubanduslepet heaks kiita. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (function($){ $(document).ready(function(){ }); })(jQuery); (function ($) { var bsaProContainer = $('.bsaProContainer-1'); var number_show_ads = "0"; var number_hide_ads = "0"; if ( number_show_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeIn(); }, number_show_ads * 1000); } if ( number_hide_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeOut(); }, number_hide_ads * 1000); } })(jQuery); “Oleme saanud juba kolm ultimaatumit ning tahan öelda, et rohkem me ei kavatse sallida, kellelt see ka ei tule,” sõnas Magnette kõnelustele suundudes ajakirjanikele. “Kui tuleb neljas ultimaatum, peatame läbirääkimised.” Belgia peaminister Charles Michel ütles esmaspäeval, et tema valitsus ei saa Valloonia ja veel kahe prantsuskeelse piirkonna vastuseisu tõttu lepet heaks kiita. Euroopa Liidu president Donald Tusk märkis hiljem pärast telefonivestlust Kanada peaministri Justin Trudeau´ga, et neljapäevane tippkohtumine Brüsselis “on veel võimalik”. CETA ehk kõikehõlmav majandus- ja kaubanduslepe seoks EL-i 500 miljoni elanikuga turu maailma suuruselt kümnenda majandusega. Leppele seisavad vastu globaliseerumisvastased ühendused, kelle sõnul on tegemist mudeliga, mille abil suruda tulevikus läbi ka EL-i ja USA Atlandi-ülene kaubandus- ja investeerimispartnerluse lepe (TTIP). Peaminister Taavi Rõivase sõnul ei ole Euroopa Liidu (EL) ja USA vahelise kaubandusleppe (TTIP) sõlmimine võimalik, kui ühendus ei suuda sõlmida vabakaubanduslepet Kanadaga (CETA). “TTIP ei ole ilma selleta võimalik,” ütles Rõivas esmaspäeval intervjuus väljaandele Politico vastuseks palvele kommenteerida reedel lõppenud Euroopa Ülemkogu kohtumise järel CETA-ga seotud küsimusi. Peaminister ütles BNS-ile, et raskeks muudab olukorra asjaolu, et TTIP on kümme korda raskem ülesanne kui vabakaubanduslepingu sõlmimine Kanadaga. CETA leppe sõlmimist takistab Belgia Valloonia piirkond, kõik teised 27 Euroopa Liidu riiki on lepingu allkirjastamiseks praegu andnud enda toe.

Loe edasi