Silt "keskerakond"

Järelevalvekomisjon: Keskerakond sai 220 000eurose varjatud annetuse

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) valmistub tegema Keskerakonnale järjekordset ettekirjutust, leides, et aastate eest annetusena saadud majaosa müügiga partei kunagisele kauaaegsele koostööpartnerile Paavo Pettaile on erakonda varjatult rahastatud ja nii peab erakond kandma riigieelarvesse 220 000 eurot.

Loe edasi

Jaak Madison keskpartei käitumisest: see on Putini võimuparteiga sõlmitud lepingu jultunud elluviimine

Tallinna linnavolikogu kutsuti erakorralisele istungile, et arutada keskerakondlikku linnavalitsuse eelnõu, millega tahetakse esitada keskerakondlikule valitsusele taotlus lubada Tallinna kolmes vene gümnaasiumis algatada eesti keele õpetamisel suuremat paindlikkust võimaldav pilootprogramm.

Loe edasi

Kapo pidas prügiäri kriminaalasja raames kinni Tallinna keskerakondlasest abilinnapea Arvo Sarapuu

Kaitsepolitsei (kapo) pidas Tallinna prügiäri kriminaalasja raames neljapäeva hommikul kinni Tallinna keskerakondlasest abilinnapea Arvo Sarapuu, kes sai ka kahtlustuse.

Loe edasi

Jaak Madison: peaminister peaks NATO vastase Mihhail Korbi ametist tagasi kutsuma

Peaminister Jüri Ratas peaks Eesti julgeolekupoliitika aluseid õõnestava riigihalduse ministri Mihhail Korbi ametist tagasi kutsuma, leiab Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Jaak Madison.

Loe edasi

Prokuratuur jätab Keskerakonna arvatava rahastamisskeemi uurimata

Põhja ringkonnaprokuratuur ei alustanud kriminaalmenetlust Tallinna tegevlinnapea Taavi Aasa ning Tallinna Linnahalli AS-i juhatuse endise liikme Väino Sarneti tegevuse suhtes, kuigi Tallinna Linnahalli nõukogu juhi kohalt tagandatud Meelis Pai süüdistas neid kuriteoteates seaduserikkumistes.  

Loe edasi

Meelis Pai esitas Tallinna linnapea Taavi Aasa vastu kuriteoteate

Tallinna Linnahalli AS-i nõukogu juhi kohalt tagandatud Meelis Pai süüdistab Tallinna tegevlinnapead Taavi Aasa ning Tallinna Linnahalli AS-i juhatuse endist liiget Väino Sarnetit seaduserikkumistes ja esitas Põhja ringkonnaprokuratuurile nende vastu kuriteoteate.

Loe edasi

Urmas Espenberg: Linnahalli ümber toimuv skeemitamine maksumaksja raha eest on sigadus

“Vähe sellest, et linnahalli renoveerimiseks kulub kosmiline summa suurusjärgus 80 miljonit – 100 miljonit eurot, jätkuvad jamad magusa piruka ümber, mis projekti realiseerumise käigus jagamisele läheb, aina edasi ja seda nii hangete kui ka tulevaste ametikohtade asjus,” leiab EKRE Põhja-Tallinna ringkonna esimees Urmas Espenberg. “Käestlastud Linnahalli renoveerimine meeletute summade eest on probleemi üks pool, mis küsitavusi tekitab, sest asi suruti Keskerakonna poolt jõuliselt koalitsioonileppesse ilma avaliku aruteluta. Kõige kahtlasem on aga see, et “laskmata karu nahka” juba jagatakse ja seda kõrgelt üle maksumaksjate peade. Näib, et tüüpiliselt keskerakondlik käitumine Tallinna asjades jätkub vaatamata võimuvahetusel erakonnas ja sellele, et Jüri Ratas lubas kõigile uut poliitilist kultuuri. Selline skeemitamine maksumaksja raha eest on sigadus.” (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (function($){ $(document).ready(function(){ }); })(jQuery); (function ($) { var bsaProContainer = $('.bsaProContainer-1'); var number_show_ads = "0"; var number_hide_ads = "0"; if ( number_show_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeIn(); }, number_show_ads * 1000); } if ( number_hide_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeOut(); }, number_hide_ads * 1000); } })(jQuery); Tallinna linnavalitsus otsustas esmaspäeval erakorralisel istungil vabastada Keskerakonda kuuluva Meelis Pai Tallinna Linnahalli AS-i nõukogu esimehe kohalt. Aasa sõnul oli Meelis Pai vabastamise põhjuseks iseendaga sõlmitud tööleping kunstilise juhi ametikoha täitmiseks, kusjuures lepingu tingimustes polnud omaniku esindajaga kokku lepitud. Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas andis enda kinnitusel teisipäeval Tallinna linnahalli juhatusele korralduse lõpetada Meelis Pai kunstilise juhi leping. Tallinna linnahalli kunstilise juhi Meelis Pai kinnitusel pole keegi temaga lepingu lõpetamise osas ühendust võtnud. “Esiteks on see täielik vale, et ma iseendaga olen lepingu sõlminud, seda nõukogu liige ei saa teha, minul on leping sõlmitud juhatuse esimehega,” ütles Pai. “Kuna leping on kahepoolne, siis lepingu lõpetamine käib ka kokkuleppel teise poolega, minuga pole veel keegi praegu ühendust võtnud.” Lisaks ilmnes, et Tallinna linnale kuuluva ettevõtte AS-i Tallinna Linnahalli juhatuse liige Väino Sarnet on esitanud lahkumisavalduse. Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon arutas esmaspäeval Tallinna Linnahalli projekteerimise hankega seonduvat. Kohtumisel teavitati komisjoni ka asjaolust, et AS-i Tallinna Linnahall juhatuse liige Väino Sarnet esitas eelmisel nädalal lahkumisavalduse. Väidetavalt on lahkumisavalduse esitamise põhjuseks asjaolu, et Sarnet ei saanud tegutseda nii, nagu talle oli lubatud. UU FOTO: PM/Scanpix

Loe edasi

Keskerakonna Põhja-Tallinna esinumbriks sai venemeelne Yana Toom

Keskerakonna Tallinna nõukogu otsustas esmaspäeval, et sügisestel kohalikel valimistel on Põhja-Tallinna valimisringkonna esinumber europarlamendi saadik Yana Toom. Savisaarlaste leeri kuuluv venemeelne Toom on korduvalt halvustanud eesti keelt ja riiki, samuti silma paistnud tugeva moskvameelsusega ka europarlamendis.

Loe edasi

Keskerakond tasus osa Savisaarelt väljamõistetud kampaaniarahast

Keskerakond tegi neljapäeval erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) otsust täites Tallinnale esimese osamakse partei eelmise esimehe Edgar Savisaare valimisreklaamiks linnaeelarvest kulutatud 116 642 eurost.

Loe edasi

EKRE tegi Ratasele mitu ettepanekut õigusloomeks

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon pakkus teisipäevasel kohtumise keskerakondlasest peaminister Jüri Ratasega välja ideid õigusloome valdkonnas, mis võiks EKRE fraktsiooni esimehe Martin Helme sõnul keskparteile sobida.

Loe edasi