Silt "rahvuslus"

Sinine Äratus heideti Erdoğani kritiseerimise eest Euroopa Noortest Konservatiividest välja

Vastuseks esmaspäeval saadetud kirjale, milles EKRE noorteliikumine Sinine Äratus kritiseeris ühenduse Euroopa Noored Konservatiivid (European Young Conservatives; EYC) senist arengut ja nõudis Türgi valitsuspartei noortekogu väljaheitmist, teatas EYC juhatus pühapäeval, 18. juunil, et Sinine Äratus on nende ridadest välja arvatud. Ühtlasi teatas organisatsioon, et rahvuslastel nende seas kohta ei ole.

Loe edasi

Sinine Äratus andis Erdoğani partei väljaheitmiseks 7 päeva

Esmaspäeval, 12. juunil teatas EKRE noorteliikumine Sinine Äratus üleeuroopalisele organisatsioonile Euroopa Noored Konservatiivid (EYC), et on sunnitud selle liikmete seast lahkuma, kui 19. juuniks ei ole sealt välja heidetud Türgi Õigluse ja Arengu Partei noortekogu.

Loe edasi

Ruuben Kaalep: Eesti vasakpoolsus kui plagiaat

Hiljutine skandaal, kus radikaalse feministi Evelyn Höglundi ERRi arvamusrubriigis avaldatud artikkel „Vägivalla juured on „toksilises maskuliinsuses““ osutus lihtlabaseks plagiaadiks1, iseloomustab hästi Eesti vasakpoolse mõtte olemust.

Loe edasi

Ruuben Kaalep EKRE kongressil: erakonna tugevused ja nõrkused

Uued Uudised avaldavad noorteliikumise Sinine Äratus esimehe Ruuben Kaalepi kõne pühapäeval, 9. aprillil Tartus toimunud EKRE kongressil. Samal kongressil valiti Kaalep ka erakonna juhatuse liikmeks.

Loe edasi

Tõehetk ETV „Foorumis“: IRL peab eestluseks laulupeol laulvat Keenia noormeest

Isamaa ja Res Publica Liidu poliitiku Siim Kiisler sõnavõtt ETV saates „Foorum“ kinnitas taaskord seda, mida tähelepanekud poliitikajälgijad on ammu tõdenud – IRL on konservatiivsetest väärtustest ja eestluse kaitsest loobunud ning sildistab tegelikke rahvuslasi äärmuslasteks. Saates eksperdina esinenud TÜ vanemteadur Kristjan Vassil küsis Kiislerilt, kuidas kavatseb IRL välja murda oma madalast toetusest olukorras, kus EKRE toetus on küllalt stabiilne. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (function($){ $(document).ready(function(){ }); })(jQuery); (function ($) { var bsaProContainer = $('.bsaProContainer-1'); var number_show_ads = "0"; var number_hide_ads = "0"; if ( number_show_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeIn(); }, number_show_ads * 1000); } if ( number_hide_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeOut(); }, number_hide_ads * 1000); } })(jQuery); Kiisler hakkas selle peale rääkima, et IRL-i ja EKRE rahvuskonservatiivsusel on suur vahe. „Me ei ole kindlasti nii äärmuslikud. Kui ma näeks, et laulupeol laulab isamaalist laulu eesti keeles näiteks Keeniast pärit noormees, siis IRL on selle üle õnnelik,“ kõneles Kiisler. „See on eestlus, aga EKRE on selle peale vihane. See on selline piltlikult kirjeldatud vahe IRLi ja EKRE vahel, see on selgelt eri liin ja mul on kahju, kui me pole seda piisavalt hästi suutnud seni selgitada.“ Teine saatekülaline, EKRE esimees Mart Helme ei jäänud vastust võlgu. “Meie kohta levitatakse valet, nagu me oleks mingid inimsööjad, kes iga hommik praevad neegripoisse hommikusöögiks ja õhtusöögiks söövad kollaseid ja vahepeal maiustavad veel moslemitega,“ ütles Helme, kuid rõhutas, et Eesti Konservatiivne Rahvaerakond erinevalt IRL-ist ei tegele rahvusluse ümberdefineerimisega. „Inimene, kes elab Eestis, aga ei oska eesti keelt, ei ole meie jaoks eestlane. Meie jaoks on eestlane eestlane, kes räägib eesti keelt, see, kes peab ise ennast eestlaseks ja keda ka teised peavad eestlasteks. See on meie lühike definitsioon, mille üle võib muidugi lõpmatuseni vaielda. Aga me mäletame, et suhteliselt hiljuti tuli Margus Tsahkna välja 2.0 Eestiga, kus ta lubas Eesti rahvaarvu kasvatada kahe miljoni peale. Me teame, et loomuliku iibega see ilmselt ei ole võimalik, järelikult ta aktsepteerib seda, et Eestisse tuleb sada tuhandete kaupa inimesi mujalt. Me ei ole võimelised neid inimesi kuidagi eestlasteks muutma,” rääkis Helme. ETV “Foorum” (28.02.2017) on järelvaadatav SIIT! UU Foto Siim Kiisler “Foorumis” (kuvatõmmis)

Loe edasi

Orbán: etniline homogeensus on edu võti

Ungari peaminister Viktor Orbán ütles teisipäeval, et etniline homogeensus on otsustava tähtsusega riigi arengu, muuhulgas ka majandusliku edu seisukohast. Peaminister ütles Ungari Kaubandus- ja Tööstuskojas esinedes, et konkurentsivõime tõstmine ei ole ainus viis majanduskasvu suurendamiseks ja isamaa väärtuse tõstmiseks. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (function($){ $(document).ready(function(){ }); })(jQuery); (function ($) { var bsaProContainer = $('.bsaProContainer-1'); var number_show_ads = "0"; var number_hide_ads = "0"; if ( number_show_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeIn(); }, number_show_ads * 1000); } if ( number_hide_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeOut(); }, number_hide_ads * 1000); } })(jQuery); “Kuidas seda saavutada? Esiteks etnilist homogeensust säilitades. Elu on näidanud, et liiga suur segunemine põhjustab probleeme,” ütles Orbán. Peaminister lisas, et nagu paljudes Euroopa riikides, on ka Ungari elanikkond etniliselt kireva taustaga, kuid see kirevus on Orbáni sõnul “teatud piirides, ühe tsivilisatsiooni raames”. Orbán on alates 2015. aastast olnud üks tugevamaid mitteeurooplaste sissetungi vastaseid riigipäid Euroopas.

Loe edasi

VIDEO: Ruuben Kaalepi kõne vabariigi aastapäeval

Toome teieni Eesti Vabariigi iseseisvuspäeval Ruuben Kaalepi poolt tõrvikurongkäigu järel peetud kõne.

Loe edasi

Eestlased peavad põhieesmärgiks rahvuse ja kultuuri säilimist

Eesti inimesed peavad oluliseks rahvusriikide kestmist ning riigi põhieesmärgiks eesti rahvuse ja kultuuri säilimist läbi aegade, kinnitab Turu-Uuringute AS poolt Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel läbi viidud avaliku arvamuse küsitlus.

Loe edasi

Veiko Vihuri: Ristiusk, rahvuslus ja revolutsioon

On arusaamatu, miks lähevad ka nii mõnedki endid parempoolseteks ja rahvuslasteks pidavad inimesed kaasa tüüpilise vasakpoolse ja revolutsioonilise räuskamisega kristluse ja kiriku vastu, mis on ometi etendanud eestlaste kui moodsa rahvuse sünni juures märkimisväärset rolli, kirjutab Veiko Vihuri.

Loe edasi

Sinine Äratus tähistas nelja aasta möödumist liikumise asutamisest

Kolmapäeval kogunesid Tartus EKRE noorteliikumise Sinine Äratus aktiivsemad figuurid, et tähistada ühenduse neljandat sünnipäeva. Kalevipoja kuju juures viidi läbi soomeugrilik rituaal eesmärgiga koondada kosmilised jõud eesti etnilise rahvusluse teenistusse. “Me olime neli aastat tagasi ja oleme nüüd eelkõige rahvuslased,” kõneles Sinisele Äratusele liikumise juht Ruuben Kaalep. “Meid toob poliitikasse üksnes sisemine kohustus tagada eestlastele igavene tulevik ja uus rahvuslik ärkamine. See ülesanne on suurem ja võimsam kui poliitika. Uus rahvuslik ärkamine sünnib niisamuti kunstis, muusikas, filosoofias,” soovitas Kaalep patriootlikel noortel kanda natsionalistlikku meelsust ka oma hobides ja igapäevategevustes. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (function($){ $(document).ready(function(){ }); })(jQuery); (function ($) { var bsaProContainer = $('.bsaProContainer-1'); var number_show_ads = "0"; var number_hide_ads = "0"; if ( number_show_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeIn(); }, number_show_ads * 1000); } if ( number_hide_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeOut(); }, number_hide_ads * 1000); } })(jQuery); “Vale oleks ajalugu tagasi pöörata,” ütles Sinise Äratuse juhatuse liige Kert Urmas Raudvere. “Meil tuleb alles hoida traditsioone, ja mitte iga üksikut eraldi, vaid nende sisu. Siis saame me luua taas kord midagi uut, kui pilved hakkavad Euroopa kohalt hajuma. Ei saa jätta rõhutamata, et tõeline rahvuslane seab isamaa ettepoole kõigest muust.” Seejärel andis iga kohalviibija pühaliku vande Sinise Äratuse lipule ja viidi läbi traditsiooniline rituaal, mis pöördus taevatähtede poole. Eestlaste järeltulijad peavad kaugemas tulevikus rändama mööda galaktikat ja avastama Universumi saladusi, usub Sinine Äratus. Sinise Äratuse asutasid 30. novembril 2012 Tartus seitse eesti patriooti eesmärgiga juhtida rahvusliku maailmavaate levikut noorema põlvkonna seas ja seeläbi panna alus eestlaste uuele ärkamisajale.

Loe edasi