Silt "Sven Sester"

Jaak Madison: vasakpoolne ja venemeelne valitsus ei saa kaua jätkata

Neljapäeval 1. juunil toimus Riigikogus umbusaldushääletus rahandusminister Sven Sesterile, kuid mees jäi napilt ametisse. Uurisime Jaak Madisoni käest, kuidas päästa Sester skisofreenilisest olukorrast, kus ta ühel päeval on paduliberaal ja teisel padukommunist.

Loe edasi

Riigikogu opositsioon algatas rahandusminister Sven Sesteri umbusaldamise

Reformierakonna, Vabaerakonna ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonide juhid otsustasid alustada allkirjade kogumist Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) kuuluva rahandusministri Sven Sesteri umbusaldamiseks.

Loe edasi

Sester surus läbi kõikide kaupade hindu tõstva maksumuudatuse

Riigikogu mammutistungil läbis esimese lugemise pakendiaktsiisi seaduse eelnõu, millega võetakse kasutusele kahekomponendiline pakendiaktsiisi maksumudel ja mis tõstab Eestis absoluutselt kõigi pakendatud kaupade hindu.

Loe edasi

Inimeste maksukoormus selle valituse all aina kasvab

Koalitsioonilepingus paljudele sihtrühmadele heldelt jagatud populistlike lubaduste katteks on valitsus sunnitud kehtestama aina uusi makse, et eelarvet täita.

Loe edasi

Martin Helme: RB sellisel kujul on katastroofiprojekt, mis tuleb ära hoida!

Rahandusminister Sven Sester vastas esmapäeval 13. veebruaril saadikute küsimustele Rail Balticu rahastamise asjus.

Loe edasi

Rahandusministeerium saatis käibemaksutõusu kooskõlastusse

Rahandusministeerium saatis kooskõlastusele seaduseelnõu, millega majutusasutuste käibemaksumäär tõuseb 2017. aastast seniselt 9 protsendilt 14 protsendile. Kriitikute sõnul võib see tähendada hoopis maksulaekumiste vähenemist. Rahandusminister Sven Sesteri (IRL) sõnul oli algul plaanis käibemaksu veel rohkemgi tõsta. “Pärast huvigruppide kuulamist otsustas valitsus algselt kavandatud tõusu leevendada ja piirduda käibemaksu tõstmisega viie protsendi võrra,” teatas minister reedel. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (function($){ $(document).ready(function(){ }); })(jQuery); (function ($) { var bsaProContainer = $('.bsaProContainer-1'); var number_show_ads = "0"; var number_hide_ads = "0"; if ( number_show_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeIn(); }, number_show_ads * 1000); } if ( number_hide_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeOut(); }, number_hide_ads * 1000); } })(jQuery); 2013. aastal saabus Eesti majutusasutustesse Eurostati andmetel 2,98 miljonit inimest ning 2014. aastal oli neid 3,09 miljonit. Kolmandik majutatutest on kogu aeg olnud siseturistid. Eelnõu esitati kooskõlastamisele teistele ministeeriumidele ja arvamuse avaldamiseks Eesti Kaubandus-Tööstuskojale, Eesti Tööandjate Keskliidule, Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioonile, Hotellide- ja Restoranide Liidule, Eesti Turismifirmade Liidule, MTÜ-le Eesti Maaturism, Eesti Spaaliidule, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele ning Maksu- ja Tolliametile. Plaan majutusasutuste käibemaksu tõsta on tekitanud vastukaja ka teiste parteide poolt. “Käibemaksu tõstmise tõttu turismisektoris on oodata väga olulise eksportiva majandusharu löögi alla jäämist,” teatas EKRE oma reedeses pressiteates. “On oht, et maksutõusude tagajärjel antakse küll tugev hoop eesti majandusele, kuid reaalset eelarvetulude kasvu ei tulegi,” selgitas EKRE aseesimees ja Riigikogu liige Martin Helme.

Loe edasi