Silt "vägistamine"

Austria linn keeldub edasisest põgenike vastuvõtust räige vägistamisjuhtumi tõttu

Aprilli lõpus toimus Austria linnas Tullnis jõhker vägistamisjuhtum, mille käigus vägistasid kolm meest 15-aastase neiu. Selle nädala teisipäeval kuulas kohalik politsei üle ühe kahtlusaluse. Tegemist on asüülitaotlejaga Somaaliast, teine väidetav kahtlusalune on pärit Afganistanist. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (function($){ $(document).ready(function(){ }); })(jQuery); (function ($) { var bsaProContainer = $('.bsaProContainer-1'); var number_show_ads = "0"; var number_hide_ads = "0"; if ( number_show_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeIn(); }, number_show_ads * 1000); } if ( number_hide_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeOut(); }, number_hide_ads * 1000); } })(jQuery); Tullni linn on reageerinud juhtumile väga konkreetselt. Kuna kurjategijad on suure tõenäosusega asüülitaotlejad, keeldub linnavalitsus kuni asjaolude täpsema selgumiseni uute põgenike vastuvõtmisest. Linna juba majutatud ja reeglitest ning seadustest kinni pidavate põgenikke toetatakse edasi. Tullni linnapea Peter Eisenschenk ütles ühes intervjuus ajakirjandusele, et tal puudub igasugune tolerantsus kuritegelikult käituvate asüülitaotlejate vastu, kes ühtlasi kasutavad ära austerlaste külalislahkust. „Arvestades seda, mida need kurjategijad noorele tüdrukule tegid, tuleb nende suhtes rakendada kõige karmimaid seaduseid,“ ütles Eisenschenk. Politsei võttis DNA-proovi 59 asüülitaotlejalt, kes on majutatud Tullni ja selle ümbrusesse. Üks kahtlusalune kuulati üle. Mees on vahi all ja juhtumi uurimine jätkub. 15-aastane neiu vägistati 25. aprilli hilisõhtul, kui ta oli teel koju. Vägistajaid oli kokku kolm. Austria Vabaduspartei kantsler  Christian Hafeneckeri sõnul jääb arusaamatuks, miks varjati vägistamisjuhtumit ligi kolm nädalat ega teavitatud sellest Tullni elanikke, kes selle tagajärjel olid jätkuvalt pidevas ohus. „Loendamatud juhtumid näitavad selgelt, et asüülitaotlejate sildi all esinevad moslemimeestest migrandid kujutavad endast kontrollimatut ohtu. Seega on väga arusaamatu, miks ei hoiatatud Tullni elanikke kohe,“ ütles Hafenecker. Kohaliku politsei sõnul ei teavitanud nad avalikkust vahetult peale kuriteo toimepanekut, kuna ei soovinud seada ohtu uurimise esialgset kulgemist. Allikas: APA, Prison Planer   (refereeris ja tõlkis Triin van Doorslaer) FOTO: Scanpix -Austriasse tungivad migrandid 2015 a.

Loe edasi

Valgeid naisi vägistama tulnud immigrant mõisteti vangi

Suurbritannias mõisteti 12 aastaks trellide taha Gambiast pärit illegaal Lamin Touray, kes on seksuaalselt rünnanud vähemalt kolme naist, vahendab Express. Touray saabus Suurbritanniasse 2009. aastal viisaga, kus külastuse eesmärgiks oli märgitud pulmas osalemine. Tagasi Touray aga ei sõitnud. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (function($){ $(document).ready(function(){ }); })(jQuery); (function ($) { var bsaProContainer = $('.bsaProContainer-1'); var number_show_ads = "0"; var number_hide_ads = "0"; if ( number_show_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeIn(); }, number_show_ads * 1000); } if ( number_hide_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeOut(); }, number_hide_ads * 1000); } })(jQuery); Juba mõne nädala pärast ründas ta Newportis Lõuna-Walesis noort naist, kes oli teel klubist koju. Touray arreteeriti, kuid sai lunaraha abil välja ja kadus võimude silmist. 36-aastane Touray vältis võime neli aastat, kuni detsembris 2013 ründas ta Leedsis kahte naist. Politsei kardab, et Tourayl võis olla rohkemgi ohvreid, kuid neist kuritegudest pole teada antud. Touray teine teadaolev ohver oli teel jõulupeolt koju, kui immigrant teda ründas. Naine lõi Tourayd kõhtu ja põgenes. Kaks päeva hiljem ründas immigrant järjekordset naist, kes oli samuti teel peolt koju. Neljapäeval tunnistas Touray vägistamist, kahte seksuaalset rünnakut ja katset õigusemõistmist vältida. Kohtunik Neil Clark on palunud Touray riigist välja saata. “Teil ei ole õigust siin olla, ma ei ole kuulnud mingeid tõendeid, et teil oleks siin riigis pere või töökoht. Te olete täielikult kahjulik avalikule korrale selles riigis.”

Loe edasi

India minister: Rootsis on rohkem vägistamist kui meil

India naiste ja laste arengu eest vastutav minister Maneka Gandhi tõi välja, et Rootsis on vägistamine palju suuremaks probleemiks kui Indias, vahendab The Local. Pühapäeval, oma lühivisiidi ajal Rootsi ütles Gandhi intervjuus telekanalile SVT: “Meil on 100 000 naise kohta neli vägistamist, aga Rootsis on üle 130.” (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (function($){ $(document).ready(function(){ }); })(jQuery); (function ($) { var bsaProContainer = $('.bsaProContainer-1'); var number_show_ads = "0"; var number_hide_ads = "0"; if ( number_show_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeIn(); }, number_show_ads * 1000); } if ( number_hide_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeOut(); }, number_hide_ads * 1000); } })(jQuery); Alates 2012. aastast, kui Delhis suri noor naine pärast liinibussis toimunud grupivägistamist, on Indias see probleem leidnud laia käsitlemist. Paljud sarnased juhtumid on mõjunud halvasti India mainele. Rootsis on vägistamiste hulk kasvanud jõudsalt korrelatsioonis riiki tabanud massiimmigratsiooniga. Uuringute järgi panevad immigrandid Rootsis vägistamisi toime viis korda rohkem kui põliselanikud. Gandhi on visiidil Rootsi, et avada festival Namaste Stockholm, mille on India saatkond korraldanud India kultuuri ja turismi populariseerimiseks.

Loe edasi