Silt "vladimir putin"

Valgevene sipleb Putini gaasinisa otsas

Moskva ja Minsk jõudsid väidetavalt kokkuleppele omavaheliste vaidlusküsimuste lahendamises, teatas Vene president Vladimir Putin esmaspäeva õhtul, millest kõige olulisem oli nn gaasitüli.

Loe edasi

Veelkord peavoolu meediast, Donald Trumpist, “tõejärgsest” ühiskonnast ja libauudistest

Peavoolumeedia esitab jätkuvalt libainformatsiooni ja näitab faktimaterjaliga osava manipuleerimise meistriklassi. Korrektsuse ja objektiivsuse huvides viidatakse alati soliidsetele allikatele nagu Wall Street Journal, jne. 

Loe edasi

Putini ja Erdoğani sidemed tihenevad

Venemaa president Vladimir Putin mainis oma Türgi ametivennale Recep Tayyip Erdoğanile saadetud uusaastasoovis rahulolu kahepoolsete suhete paranemise käiguga, edastas Kremli pressiteenistus. “Uusaastaõnnitluses Türgi presidendile Recep Tayyip Erdoğanile märkis Putin rahuloluga, et viimase poole aasta jooksul on õnnestunud Vene-Türgi suhetes käima lükata järk-järguline poliitilise, majandus-, humanitaar- ja teadus-tehnilise koostöö paranemise protsess,” seisis pressiteenistuse avalduses. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (function($){ $(document).ready(function(){ }); })(jQuery); (function ($) { var bsaProContainer = $('.bsaProContainer-1'); var number_show_ads = "0"; var number_hide_ads = "0"; if ( number_show_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeIn(); }, number_show_ads * 1000); } if ( number_hide_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeOut(); }, number_hide_ads * 1000); } })(jQuery); Venemaa riigipea väljendas ka veendumust, et kaks riiki teevad innukat koostööd piirkondlike ja rahvusvaheliste küsimuste lahendamisel. “Vene riigipea väljendas veendumust, et tuginedes saavutatud tulemustele, jätkavad riigid koostööd kahepoolsete suhete arendamisel ning jätkavad innukat koostööd piirkondliku ja rahvusvahelise päevakorra küsimuste lahendamisel mõlema riigi rahvaste huvides Euraasia mandri julgeoleku ja stabiilsuse tagamiseks,” edastas pressiteenistus.

Loe edasi

Orjoli linna püstitati Venemaa esimene Ivan Julma monument

Orjoli linnas avati kohalike vastuseisust ja kohtulahingutest hoolimata reedel Venemaa esimene mälestusmärk tsaar Ivan Julmale. Moskvast 350 kilomeetrit lõunas asuvasse linna püstitatud monument kujutab Ivan Julma hobuse seljas, käes mõõk ja rist. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (function($){ $(document).ready(function(){ }); })(jQuery); (function ($) { var bsaProContainer = $('.bsaProContainer-1'); var number_show_ads = "0"; var number_hide_ads = "0"; if ( number_show_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeIn(); }, number_show_ads * 1000); } if ( number_hide_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeOut(); }, number_hide_ads * 1000); } })(jQuery); Orjoli oblasti kuberner võrdles erakordse julmuse tõttu ajalukku läinud tsaari president Vladimir Putiniga. “Meil on suur, võimas president, kes on sundinud nagu Ivan Julm omal ajal kogu maailma Venemaad austama ja kartma,” ütles kuberner Vadim Potomski. Ivan IV, keda tuntakse Ivan Julma ehk vene keeles Groznõina, valitses aastatel 1547-1584 ning teda peetakse kõigi aegade veriseimaks Moskva tsaaririigi valitsejaks.

Loe edasi

Venemaa saab 40+ uut mandritevahelist tuumaraketti

Teisipäeval teatas president Vladimir Putin, et Venemaa lisab oma tuumaarsenali selle aasta jooksul 40 uut raketti. Samuti sõnas ta, et teda häirivad kõige rohkem plaanid rajada Venemaa piiri lähedale raketikilp, vahendab Reuters. “Me oleme sunnitud suunama oma relvajõud… territooriumidele, kust tuleb oht,” ütles Putin. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (function($){ $(document).ready(function(){ }); })(jQuery); (function ($) { var bsaProContainer = $('.bsaProContainer-1'); var number_show_ads = "0"; var number_hide_ads = "0"; if ( number_show_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeIn(); }, number_show_ads * 1000); } if ( number_hide_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeOut(); }, number_hide_ads * 1000); } })(jQuery); Päev varem olid Vene ametnikud hukka mõistnud USA tankide ja raskerelvade paigutamise Baltimaadele. Putini sõnul on tegu Washingtoni kõige agressiivsema sammuga pärast külma sõja lõppu. USA riigisekretär John Kerry teatas, et Putini sõnavõtt paneb teda muretsema ja keegi ei taha naasmist külma sõja aegadesse. Venemaa ja USA on endiselt seotud 2010. aastal allkirjastatud START-lepinguga, mis lubab mõlemal poolel valmisolekus hoida 1550 strateegilist tuumalõhkepead ja vähendab laskeplatvormide arvu 2018. aastaks 800le. “Sel aastal lisatakse meie tuumaarsenalile üle 40 uue mandritevahelise ballistilise raketi, mis on võimelised läbi tungima isegi kõige täiustatumast raketitõrjesüsteemist,” ütles Putin kõnes Moskvast lääne pool toimunud relvanäitusel. Mandritevaheliste ballistiliste rakettide minimaalne laskeulatus on 5500 kilomeetrit. Putin ei täpsustanud, mis tüüpi rakettidest ta rääkis.

Loe edasi

Venemaa vähendab soomeugri keelte õpet

Soome-ugri rahvaste Venemaa ühenduse esimees Pjotr Tultajev kurdab, et Vene hariduspoliitika tulemusel on lasteaedades ja algkoolides puudus kohalike keelte õpetajatest, vahendab finugor.ru. Mokša päritolu Tultajev rääkis sellest hiljutisel rahvusvaheliste suhete ja vene keele nõukodade kokkusaamisel. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (function($){ $(document).ready(function(){ }); })(jQuery); (function ($) { var bsaProContainer = $('.bsaProContainer-1'); var number_show_ads = "0"; var number_hide_ads = "0"; if ( number_show_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeIn(); }, number_show_ads * 1000); } if ( number_hide_ads > 0 ) { setTimeout(function () { bsaProContainer.fadeOut(); }, number_hide_ads * 1000); } })(jQuery); Eelkõige on probleemiks, et seoses uue hariduspoliitikaga on suletud mitmed algkooliõpetajatele haridust pakkuvad asutused, kus muu hulgas õpetati ka kohalike põlisrahvaste keeli. Samuti on puudus õpikutest ja korralikest õppekavadest. Tultajevi sõnul on vaja kursuseid, nagu “Eelkooliõpe vene ja kohaliku kakskeelsuse tingimustes” ja “Algkooliõpe vene ja kohaliku kakskeelsuse tingimustes”. Samuti on vaja kursuseid emakeeleõpetajatele ja võimalusi uurimistööks ülikoolides. Samal kohtumisel teatas Venemaa president Vladimir Putin, et vene keele staatuse tõstmiseks on vajalik Venemaa rahva ühtsus ja et vene keelel peab olema rahvusvahelises suhtluses juhtroll.

Loe edasi