Ahistamisskandaali sattunud Taavi Rõivas taandub riigikogu juhatusest, aga jääb parlamenti

Riigikogu reformierakondlasest aseesimees Taavi Rõivas ütles, et astub Malaisias toimunud skandaalse peo ja ahistamissüüdistuse tõttu parlamendi aseesimehe kohalt tagasi, kuid ei lahku parlamendist.

“Jah, ma olen otsustanud, et ma astun riigikogu aseesimehe kohalt tagasi,” ütles Rõivas “Aktuaalsele kaamerale”.

Küsimusele, miks on tagasiastumine vajalik, kui Rõivas süüd ei tunnista, vastas Rõivas, et poliitilist vastutust peab olema valmis võtma ka siis, kui sa tunned, et sa oled teinud midagi sellist, mis on inimeste ja minu enda eetikatundega vastuolus.

“Nende erinevate kahetsusväärsete sündmuste, mis seal toimusid, nii minu osalusel, kui mitte minu osalusel, nimetamine ahistamiseks on muidugi selge liialdus,” rääkis Rõivas. “Aga selge on ka see, et mitmed naisterahvad erinevatel põhjustel ennast halvasti tundsid.”

Eesti Päevalehele kirjeldas peol osalenud neiu inetut vahejuhtumit nii: “Ta oli juba suudeldes väga agressiivne, juba see oli ebameeldiv, aga see läks edasi. Edasine läks täiesti kontrolli alt välja: ta kiskus mu kleiti üles ja käperdas mind.”

UU

Kommentaarid


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'UUModsaddFooterCalls' not found or invalid function name in /data03/virt50799/domeenid/www.uueduudised.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286