Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ege Hirv: Jõuluks koju maale!

-
23.12.2016
Laadime sisu...

Me sõidame jõuluks sinna, kuhu me kuulume, kust me pärit oleme, kus on meie juured, maale.

Meie ainuke lootus kesta on üles ehitada ja toimima panna 3000 küla, et vajadusel oleks kuhugi lahkuda linnadest ja võimalus üle elada sõda või näljahäda. Iga võitluse jaoks on vaja tagalat.

Me tahame elada väga jõukat ja luksuslikku elu, aga kui meie käitumine mis iganes kujuneda võivas hädaolukorras ei ole läbi mõeldud, siis on see haledalt naeruväärne.

3000 toimivat külakogukonda on parim tsiviilkaitse, mida me saame endi turvalisuse tagamiks toimima panna. Isegi siis kui pool rahvastikust hävib, on küladel põhinev struktuur ainus võimalus riigi ja rahvuse kestmise jaoks.

Struktuur ja põhimõtted on see, mis hoiavad riiki koos, mitte aga peavoolumeedia manipuleeriv mula ega lehest lehte korduvad ühed ja samad persoonilood. Struktuur kas kannab välja või laguneb, kandekonstruktsioonid kas kestavad pinget või vajuvad kokku.

Ja kuna aega jääb iga päevaga üha vähemaks, siis on juba täiesti ükskõik, milline poliitiline jõud või rahvaliikumine seda toimivate külade võrgustikku tagab, sest ainult me ise, aktiviseerunud  rahvana, saame seda teha, ühiste jõududega ja mida kiiremini, seda parem.

Kohaliku omavalitsuse valimised 20. oktoobril 2013 oleksid võinud puhastada kohaliku tasandi juhtimisstruktuurid erakondade tagatubade käsuliinidest ja võtta võim tagasi sinna, kuhu see Põhiseaduse järgi kuulub – kodanikele, talunikele, kogukondadale, kuid see katse äpardus. 2017 aasta 15. oktoobril tuleb mõistagi uuesti üritada.

Valimiskogu presidendihääletus näitas, et salaja on kõik valimisliidud politiseeritud, pirukatükid ära jaotatud ning vanad olijad on endid laenude, liisingute, tehingute, lubaduste, sotsiaalsete sidemetega aastakümneteks ikkesse pannud. Valimisliidud ei ole seni täitnud oma eesmärki.

Meil on vaja roiskunud peavooluerakondadelt võim tagasi võtta ja kohalikule elanikule anda. See on reaalselt võimalik, teostatav, vaatamata jälle vastuvõetud kahe tooli seadusele, mis lubab pealinna kilekotikandjatega mehitada nüüd ka kohaliku tasandi võimustruktuurid.

Väga selgelt tuleb formuleerida eesmärgid, millede saavutamine nõuab valijate koostööd.
Meil on ligikaudu elus veel  3000 küla, mis asuvad  deformeeritud valdades ja volikogude liikmeid ka enam-vähem 3000 ja nende arvu saab muuta  vastavalt külade arvule vallas. Veel on piisavalt jõudu, et luua uut struktuuri ja me ei pea oma aega kulutama vana süsteemi ründamisele, vaid kõigi oma oskustega looma uut ja kaasaegset kodanikukeskset ühiskonda. Kui maal on külad, siis linnades asumid.

Ei ole tähtis,  millisesse erakonda külavanem või asumiaktivist kuulub, sest luuakse uut juhtimisstruktuuri, kus külavanem/asumiaktivist  läheb valla volikogu koosolekule esmalt oma kogukonnaga  läbiarutatud probleemidega ja oma küla/asumi huvide eest  seisma, oma kogukonna huve  kaitsma. Hakakem suruma alt üles.

Külavanemad on see puhver, mis aitaks võimutasandi tuua keset kogukonda, kodanikule võimalikult lähedale rohujuuretasandile  ja rakendada  otsedemokraatiat. Vaid niimoodi uut struktuuri luues saab rahvas puhastada oma riiki kagebiitlikest käsuliinidest, korrumpeerunud vargabandedest, paadunud ignorantidest – lülitades nad süsteemist välja, vaatamata kõigile nende võimu kindlustamise jaoks kiirkorras vastuvõetud seadustele.

Riik tuleb omavalitsuste tasandil pehkinud kartellierakondadest lahti raiuda. See on eesmärk.

Me vajame vaba kohalikku võimutasandit, mille kaudu saame kohaliku elu toimima. Toome võimu jõuluks koju, tagasi oma kuuse alla, kuhu see Põhiseaduse järgi kuulub.

FOTO: PM/EMF