EKRE juhatuse liige konkureerib edukalt Eesti kõige rikkamate poliitärimeestega

EKRE volikogu, Ülle Rosin (teises reas paremalt esimene)EKRE volikogu võttis vastu avalduse kohtureformi vajalikkusest.

Öeldakse, et õige poliitik on see, kes on oma elus ka reaalset tööd teinud või näiteks mõne ettevõtte üles ehitanud. Samal ajal ei ole poliitikul lihtne olla ettevõtte osanik, sest siis saab ta liigset ja tihti ebameeldivat tähelepanu.

Eesti Päevalehe Ärileht võttis ette 176 tipp-poliitikut ja uuris, millistes ettevõtetes nad tegevad on. Leht võttis valikusse ministrid, riigikogu liikmed ja erakondade juhatuste liikmed, seejuures võttis EPL luubi alla kuue parlamendipartei ja Eestimaa Roheliste juhtorganite liikmed. Olgu öeldud, et 26 ettevõtte 2016. aasta aruanded on seni esitamata, ehkki seda oleks pidanud tegema juba juuni lõpuks.

Kui sotsialisti Jaanus Marrandi piimatootmisest, rahandusministri Toomas Tõniste hulgimüügifirmast ja IRL-i eestseisuse liige Aivar Riisalu ettevõtmistest on ka varem kirjutatud, siis Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhatuse liikme Ülle Rosina osalusega ettevõttest, mis valmistab Skandinaavia turule puitmaju, ei ole seni liiga palju räägitud. Aga Ülle ja Tiit Rosina puitmajade firma on väga tubli.

Skandinaaviasse puidust era- ja kortermaju valmistava Puumajatehase OÜ osanik Ülle Rosin ütles, et püüab koos abikaasa Tiiduga maal lihtsalt ellu jääda. Nad peavad osaühingut perefirmana, osa ettevõtet kuulub Rosinatele ja teine pool perekond Arvistole.

Rosina osalusega puitmajade tootja annab Jõgevamaal Siimustis – seal asub ettevõtte tootmishoone – ja selle ümbruses tööd 26 inimesele. Eelmisel aastal maksis Rosinate ja Arvistote ettevõte sotsiaalmaksu kokku 163 849 eurot. Puumajatehase töötaja keskmine palk oli mullu üle 1500 euro kuus. Ettevõtte käive küündis mullu ligi kahe miljoni euroni. Jaotamata kasumit oli mulluse seisuga 330 225 eurot. Dividendi määras ettevõte eelmisel aastal 100 000 eurot. Peale selle on Rosinatel ka teine osaühing, Rosbet-ÜT.

„Peamiselt toodame majadetaile Rootsi turule. Muide, eelmine aasta oli Puumajatehase jaoks esimene täiesti iseseisva tegutsemise aasta Rootsi turul, varem müüsime oma toodangut enamasti Rootsi partneri Fredells Trävaru AB kaudu. Vähesel määral tegime mullu ka alltöövõttu teistele Eesti tootjatele, kuigi ka alltöövõtu raames valmistatud toodete sihtriigiks oli lõppkokkuvõttes Rootsi,” lisas Rosin.

Kommentaarid