Filmiajakirjanikud valisid välja viis oma lemmikut

Eesti Filmiajakirjanike Ühing (EFÜ) on välja kuulutanud viis filmi, mis hakkavad kandideerima 2016. aasta parima Eesti filmi Neitsi Maali auhinnale.

Nominentide hulka jõudsid režissöör Toomas Hussari “Luuraja ja luuletaja”, Anu Auna “Polaarpoiss”, Triin Ruumeti “Päevad, mis ajasid segadusse”, Vallo Toomla “Teesklejad” ja Ülo Pikkovi “Tühi ruum”. Neitsi Maali auhinnatseremoonia toimub 4. jaanuaril kell 14 kinos Sõprus.

Kokku esitasid filmiajakirjanikud auhinnale 14 erinevat filmi, mille hulgast valiti välja viis nominenti. “Mul on hea meel, et nii tugeval mängufilmiaastal jõudis nominentide hulka ka üks animafilm, seekord siis Ülo Pikkovi “Tühi ruum”. Kahjuks aga ei pääsenud tänavu viie tugevama hulka ühtegi dokumentaalfilmi. Huvitav fakt on aga see, et neljast finaali jõudnud mängufilmist on lausa kolm noorte andekate režissööride debüüdid,” kommenteerib EFÜ esimees Tristan Priimägi.

Neitsi Maaliga kaasneva rahalise preemia väljaandja Olympic Casino Eesti tegevdirektori Erki Tavase hinnangul on Eesti filmid jõudnud viimastel aastatel täiesti uuele tasemele. “Filmitegijatel ei ole veel oma “kirjanikupalka”, mistõttu peab just Neitsi Maali ühekorraga nii tunnustama kui toetama,” ütles Tavas.

EFÜ aasta filmi auhind on Eesti iseseisvusaja kõige vanem filmiauhind, mis on saanud nimeks Neitsi Maali ning millega kaasneb pronksist originaalkuju ja rahaline preemia 2000 eurot.

4. jaanuaril toimuval Neitsi Maali auhinnaüritusel kuulutatakse välja ka aasta filmiajakirjaniku ja aasta levifilmi preemia.

EFÜ tegutseb alates 1993. aastast ja on rahvusvahelise filmiajakirjanike organisatsiooni FIPRESCI liige. Esimene Eesti Filmiajakirjanike Ühingu auhind anti välja 1994. aastal 1993. aastal valminud filmile, tänavu antakse auhind välja juba 24. korda.

BNS

FOTO: PM/Scanpix –  foto filmi “Luuraja ja luuletaja” võtetelt

Kommentaarid