ID-kaardi kiibis avastati üliriskantne viga, e-valimised on küsimärgi all

ID-kaardi turvarisk seab kahtluse alla e-valimiste turvalisuse, otsuse e-valimiste toimumise kohta peab peab langetama vabariigi valimiskomisjon. ID-kaardi turvarisk seab kahtluse ID-kaardiga e-valimistel hääletamise turvalisuse, samas mobiil-ID-ga saab tõenäoliselt valida, märkis peaministri büroo esindaja.

Kas ID-kaardiga saab sügisel aset leidvatel kohalike omavalitsuste valimistel hääletada, peab otsustama vabariigi valimiskomisjon. Samas kinnitab riigi infosüsteemi amet (RIA), et turvaaugu kaudu on teoreetiliselt võimalik identiteeti varastada. Küll aga eeldab see väga suuri teadmisi selles valdkonnas ja suurt rahalist ressurssi.

RIA on teavitanud valimiskomisjoni probleemist.

30. augustil informeeris rahvusvaheline teadlaste grupp Riigi Infosüsteemi Ametit (RIA), et nad avastasid turvariski, mis mõjutab Eestis alates 2014. aasta oktoobrist välja antud ID-kaarte, sealhulgas ka e-residentidele väljastatud kaarte ehk kokku ligi 750 000 kaarti. Enne 2014. aasta 17. oktoobrit väljastatud ID-kaartidel oli kasutusel teine kiip ning neid see risk ei mõjuta. Samuti ei puuduta antud turvarisk mobiil-ID-d.

Kommentaarid