Keskerakond nurjas riigikogus kooseluseaduse tühistamise arutelu

Keskerakond kasutas riigikogu töökorraldust ära selleks, et mitte lasta neljapäeval Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni algatatud kooseluseaduse tühistamise eelnõu riigikogu suurde saali veel enne kohalikke valimisi.

Keskerakonna liikmed, sotsiaaldemokraadid ja Vabaerakonna liikmed venitasid olulise riikliku tähtsusega küsimuse arutelu kuni istungiks ettenähtud aja lõpuni.

“Paraku ei jõua me enam menetleda seaduseelnõu 461 SE, menetleme seda järgmisel istungil,” ütles riigikogu aseesimees Enn Eesmaa neljapäevast istungit lõpetades. Päevakorra teiseks punktiks hääletatud eelnõu 461 SE on EKRE algatatud kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise seaduse eelnõu, mille esimene lugemine oleks pidanud neljapäeval toimuma.

Riigikogu kodu- ja töökorra seaduse kohaselt kestab neljapäevane istung kella 10 -13 ning kogu see aeg kulus istungi päevakorra esimese punkti, olulise tähtsusega riikliku küsimuse, Keskerakonna algatatud “Ida-Virumaa tulevikuperspektiivide” arutelule.

Kooseluseaduse tühistamise eelnõu tekitas pingeid Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ning Isamaa ja Res Publica Liidu koalitsioonis, kuna SDE oli jäigalt välistanud selle menetlemise, Keskerakonna fraktsioon aga ei olnud suutnud eelnõu suhtes ühtset positsiooni kujundada.

BNS

LOE LISAKS:
Piinlik lugu: Keskerakond tantsib riigikogus sotside pilli järgi

Kommentaarid


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'UUModsaddFooterCalls' not found or invalid function name in /data03/virt50799/domeenid/www.uueduudised.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286