LUGEJAKIRI: Lausvenestamine või mis toimub?

Üha rohkem põrkun ma ostusid tehes vene müüjate poole, kes eesti keelt kuuldes keelduvad mulle isegi oma tooteid müümast ja saadavad mind vene keeles ebasündsasse kohta!

Viimati toimus see Keskturul ja täpselt samuti 3.mail, kui ma tulin 16 bussiga linna ja kus bussijuht oli raadio nii valjuks keeranud, et ma kuulsin igat venekeelset sõna. Palusin teda raadio vaiksemaks keerata (muide, olen ka varem sellest nähtusest bussikoondisele teada andnud).

Aga bussijuht ei reageerinud mitte kuidagi! vastupidi ta saatis mind järjekordselt oma vene keeles sinnasamusesse kohta! Huvitav mis toimub meie riigis? Või polegi see enam meie riik? Igas maailma riigis
on teenindajad kohustatud selle maa riigikeelt rääkima, kus nad elavad! Aga meil toimub juba lausa vastupidine nähtus. Rääkimata siis sellest, et sind mitte ainult ei teenindata, vaid lihtsalt sõimatakse ropult läbi! Isegi ENSVs ei julgenud teenindajad midagi taolist teha.

Niisiis, see kõik toimus 3.mail, kell 10 Endla peatuses bussis nr 16 ja bussi number oli 618 TAK.

Miina Hint

FOTO: PM/Scanpix – Tallinna Autobussikoondise uued bussid 2012 esitlusel

Kommentaarid

3 kommentaari loole “LUGEJAKIRI: Lausvenestamine või mis toimub?

 1. arvi sokk kirjutas:

  kahjuks eestlased lähevad venelast kohates kohe vene keelele üle sest venelased on nii armsad ja nunnud. neegrid, moslemid, soroslased, ameeriklased – neid me vihkame kogu hingest

  • T. Puidet kirjutas:

   Võrreldes moslemist neegri või araablasega on venelane mulle vend! Võrreldes lätlase või soomlasega aga võõras. Ameeriklastel pole häda kedagist, niipalju kui ma neid tunnen. Soros on globaalse kaliibriga kurjategija keda pole mõistlik rahvuste ja rassidega ühte jadasse panna. Ameeriklased on küll toredad aga üldjoontes tunduvad naiivsevõitu olevat. Põlised euroopa rahvad nagu ungarlased või poolakad tunduvad realistlikuma mõtteviisiga olevat 🙂

 2. Tallinnlane kirjutas:

  Analoogses situatsioonis olen alati viisakalt ülbele venelasele pakkunud valida talle sobiv keel: inglise, soome v saksa keel. Enamasti ei saa venelased muudes keeltes hakkama.
  Teadke venelased – see näitab teie rumalust ja arenemisvõimetust. Vene keele peale lähevad eestlased üle vaid seetõttu, et nad tahavad kiirelt teenust saada ning ei looda venelaselt ammugi intelligentsust.

Kommenteerimine on suletud