Mõttekoja PRAXIS uueks juhiks saab Tarmo Jüristo

Praxise nõukogu valis mõttekoja juhiks Tarmo Jüristo, kes on olnud varasemalt kaastegev mitmete kodanikuühiskonna algatuste juures ning kel on üle viieteistkümne aasta pikkune töökogemus finantsalal.

Tarmo Jüristo alustab Praxise juhatuse esimehena tööd 15. augustil ning tema ametiaeg on viis aastat. Juhatuses jätkavad senised liikmed Katrin Pihor ja Laura Kirss. 

“Praxise nõukogul on väga hea meel, et Tarmo Jüristo on saamas Praxise uueks juhiks. Tarmol on laialdased teadmised ja kogemused väga erinevates valdkondades ja me usume, et tema siiras huvi mõttekoja tegevusalade vastu annab positiivse tõuke Eestit edasiviivate lahenduste loomisesse,” märkis Praxise nõukogu esimees Triinu Tombak. 

„Oma kuueteistkümne tegevusaasta jooksul on Praxis, universaalse ning sõltumatu mõttekojana, tõusnud üheks olulisemaks hääleks Eesti poliitikaanalüüsis ja -kujundamises. Lähiaastate ülesanne on seda positsiooni hoida ja laiendada, rääkides argumenteeritult kaasa meie kõigi igapäevaelu puudutavates olulistes küsimustes,” selgitab Jüristo. 

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsiooni nõunik Urmas Espenberg Jüristo väitega, et PRAXIS on olnud universaalne ja sõltumatu ei nõustu. “Pigem on PRAXIS olnud neoliberaalse ja vasakpoolse kallakuga mõttekoda, mis taotleb objektiivsuse silti. Mul on hea meel, et poliitiliste ideede maastikule on Burke Seltsi näol tekkinud ka konservatiivne mõttekoda. Samuti kogub aina suuremat populaarust rahvuslik-konservatiivne mõtteviis tervikuna.”

BNS-UU

FOTO: PM/Scanpix –  Praxise korraldatud visoonikonverents “Mina muudan Eesti tulevikku” 2010

Kommentaarid