Paavo Piik: Kohtumiste talumatu kergus

Festivali „Talveöö unenägu 2016: Plaan B“ kuraator Paavo Piik kirjutab Heas Kodanikus, miks peaks iga hea kodanik end mugavustsoonist välja ajama ja kuidas see teatrifestivali puutub.

“Sel sügisel tegin siis jälle mõned intervjuud. Istusin maha ühe inimesega EKREst, ühega Sinisest Äratusest ja ühega Odini sõdalastest. Selle festivali pärast – nendest intervjuudest sünnib aktsioon „Kolm tavalist inimest“. Jällegi, üks asi, millest ma aru sain, oli see, kui suur on tegelikult inimlikus plaanis meie ühisosa, kui palju me jagame hirmudest, aga ka rõõmudest, vaatamata väga erinevatele poliitilistele seisukohtadele. Kui lihtne oleks sellest hoolimata mingites põhiasjades kokku leppida. Aga mis veelgi olulisem, kui mõtlen näiteks sellele tundele, kui lahkusin kergeil jalul kohtumiselt noore Sinise Äratuse liikmega – ma olin taaskord üle pika aja sundinud ennast olukorda, kus ma pidin suhtlema inimesega, kellega ma muidu poleks ilmselt kokku puutunud. Samas teades ja kogedes pärast, et see kohtumine oli väärtuslikum kui mitmed need, mis igapäevaselt ja „oma ringi“ inimestega. Ma tahtsin kohtuda, kuigi initsiatiiv nõudis mult pingutust, mugavustsoonist väljumist. Ma justkui olin sundinud ennast olema vaba. See oli ütlemata lahe tunne.”

NB! Nendest kohtumistest sündis teatriprojekt Kolm tavalist inimest, kus Linnateatri näitlejad esitavad katkendeid Paavo Piigi intervjuudest Sinise Äratuse, Odini sõdalaste ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikmetega.

9. detsembril kell 17.30 Teatrisõprade klubis (Lai 23).
Sissepääs tasuta.

Kommentaarid