PETTUMUS: Keskerakond taganes presidendi otsevalimise toetamisest

Keskerakond võttis täna tagasi eelmise aasta lõpus koos Konservatiivse Rahvaerakonnaga esitatud seaduseelnõu, mis seadustaks presidendi otsevalimised.

“Mäletate, kui Keskerakond oli veel opositsioonis, siis ühiselt esitasime seaduseelnõu, mille kohaselt soovime presidendi otsevalimisi. Antud eelnõu pidi tulema arutlusele homme põhiseaduskomisjonis, kuid oh üllatust, just äsja tuli teade, et fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnul võtavad Keskerakonna saadikud eelnõu tagasi,” kirjutas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsiooni liige Jaak Madison Facebookis.

“Vot mis juhtub, kui oled tegelikkuses kahepalgeline ning valitsuserakonnaks olemise nimel unustad kõik põhimõtted. Põhiseaduse muudatust saab algatada vähemalt 21 saadiku poolt. Seega kahjuks jääb see eelnõu arutlus ära, kuna presidendi otsevalimist toetab vaid konservatiivide fraktsioon oma seitsme saadikuga. Häbi, lihtsalt häbi reeturite pärast.”

Pärast valitsusse minekut on Keskerakond loobunud mitmest oma varasemast seisukohast. Opositsioonis olles vastustas Keskerakond Rail Balticu ehitamist, aga valitsusse saades asuti projekti toetama. Kui opositsioonis oli Keskerakond haldusreformi valjuhäälne kriitik, siis nüüdseks on hakatud selle kahjuliku reformi eestvedajaks. Kui opositsioonis ei toetanud Keskerakond nn “kahe tooli” seadust, mis viib riigikogulased kohalikesse volikogudesse, siis pärast valitsusse saamist toimus Keskerakonna leeris selles küsimuses 180-kraadine pööre.

UU

Kommentaarid

2 kommentaari loole “PETTUMUS: Keskerakond taganes presidendi otsevalimise toetamisest

  1. T. Puidet kirjutas:

    Valitsusparteina lasub Keskerakonnal kohustus nõuda kuberneri määramist Euroopa Komisjoni poolt. Seltsimees Kaljulaid on pilootprojekt.

  2. Andres Leet kirjutas:

    Kas leiate erinevusi Rehvormierakonnas ja Keskerakonnas?
    Mina pole leidnud!

Kommenteerimine on suletud