Pronkssõduri jumaldajast keskerakondlane võttis riigikogus jutuks Hitleri kaotuse

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsiooni liige Jaak Madison küsis peaminister Jüri Rataselt hinnangut keskerakondlasest riigikogulase Oudekki Loone seisukohale, justkui ei olekski punaarmee Tallinna pommitanud ega Nõukogude Liit Eestit okupeerinud. Ratase vastus oli temalikult ümmargune.

“Palun andke oma hinnang Keskerakonna esimehena, kuidas mõjub see avalikkusele, Euroopale ja ka Eesti inimestele, kui peamine kõneleja peaministri partei fraktsiooni nimel on isik, kes alles nädal aega tagasi eitas Tallinna pommitamist punaokupantide poolt ja seadis kahtluse alla üleüldse okupatsiooni,” päris Madison.

Peaminister Jüri Ratase vastus oli talle omaselt mittemidagiütlev. “Ma kindlasti arvan, et Oudekki Loone on väga võimekas Riigikogu liige. Ma olen täiesti veendunud, et ta on tubli Euroopa Liidu asjade komisjoni liige ja, muide, teie ametikaaslane samas komisjonis, kus teiegi olet. Ta saab hästi hakkama erakonna esindamisega siin, kui ta läbirääkimistel fraktsiooni nimel sõna võtab. Ma ei sea kuidagi kahtluse alla ühtegi Riigikogu liiget, kes on saanud Eesti elanikelt mandaadi ja andnud siin Riigikogu ees ametivande. Mul on palve: ärge ka teie seadke seda kahtluse alla!” vastas Ratas.

Marksismi õppejõu Eero Loone tütar, riigikogulane Oudekki Loone süüdistas riigikogu kõnepulti astudes Madisoni esmalt valetamises. “Mina ei ole kunagi Tallinna pommitamist eitanud. Vastupidi, vaadake järele stenogrammist. Siinsamas saalis olen ma märtsipommitamise aastapäeva meelde tuletanud. Selle küsimuse valguses ma tõesti loodan, et teie fraktsiooni euroskeptitsism on tervemõistuslik ega tulene asjaolust, et teil on lihtsalt kahju, et Hitler tookord kaotas. Vaat seda Euroopa avalikkus küll ei mõistaks, Eesti avalikkusest kõnelemata,” lajatas Loone.

UU

 

 

Kommentaarid

Üks kommentaar loole “Pronkssõduri jumaldajast keskerakondlane võttis riigikogus jutuks Hitleri kaotuse

  1. Leo Viller kirjutas:

    Huvitav, mida oleks taolise keskerakondlasest Riigikokku ” valitu ” väidete peale vastanud ajaloo üks suuremaid massimõrvareid, aga ka Saksamaa agent Lenin. Lenin oleks öelnud umbes niimoodi : ” Sulle, vana l..s, tuleb minu Valitud Teoste saja kuuekümne seitsmenda köitega pähe virutada. Vot takk, matenjka “. Üldiselt Lenin kasutas küll väljendit ” batenjka “, aga nagu kõik Eestis võimulolevad uus – vana kommunistid teavad, on leninism arenev teadus ja seetõttu ei saa väljendit ” matenjka ” mitte kuidagi pahaks panna. Keskerakondlasest ” valitu ” isa kui silmapaistev marksismi – leninismi spetzialjist võiks kõike ülalöeldut kindlasti kinnitada

Kommenteerimine on suletud