Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Räägime asjast II”: kui Ameerika kaotab demokraatide “süvariigile”, on see oht ka Eestile

-
11.02.2018
President Trump
© AP/Scanpix

Üheks oluliseks teemaks pühapäevases saates “Räägime asjast” oli “süvariigi” tegevus Ameerika võtmes.

Nüüdseks on välja tulnud see, kuidas Clintoni kampaaniameeskond organiseeris võltsmaterjali, mille andis edasi FBI-le, see aga läks omandatuga erikohtu ette, saamaks pealtkuulamisluba. Need fabritseeritud tõendid saadi omakorda venelastelt läbi ühe kahtlase endise briti agendi. Selle mehe kaudu sai Clintoni tiim sopakausta kokku ja kuigi FBI oli sellest teadlik, kasutas organisatsioon seda pealtkuulamisõiguse saamiseks – selline on Helmede kokkuvõte USA-s toimunust.

Martin Helme meenutab, et ka Nixon laskis valimiskampaania ajal oma konkurenti pealt kuulata, kuid tema värbas selleks eradetektiivid, Obama-aegne valitsus aga kasutas sellisteks asjadeks julgeolekuteenistust. “See ei ole enam õigusriik, see on paljastatud süvariik kogu selle jälkuses,” nentis ta. Eriline aga on see, et selle materjali põhjal on algatatud eriuurimine Trumpi Vene-suhete kohta ja seda teevad inimesed, kes mätsisid kinni Clintoni riigi julgeolekut ohustava kirjavahetuse tavalise e-maili kaudu. Mäletatavasti sai seda lahti murda kogu maailmas ja nii ka toimiti, vähemalt USA Benghazi saatkonna ründamise kohta käiva info valguses.

Süvariik on ohtlik mistahes maailma otsas

Mart Helme ütles, et Hillary Clintoni saaks kogu tema tegevuse eest vangi saata, paraku on Obama valitsemise ajal kogu õigus- ja julgeolekusüsteemi täidetud demokraatidele ustavate inimestega ning Trump ei saa seetõttu paljusid vajalikke otsuseid teha. Paljud kõrged ametnikud töötavad avalikult tema vastu, aidates samas ka varjata Clintoni kuritegusid.
“On jõutud isegi aruteludeni, kuidas Trump füüsiliselt kõrvaldada,” nentis Mart Helme, lisades, et kuigi Trumpi käed on esialgu lühikesed, parandab ta oma võimalusi iga päevaga, nende positsioonid, kes on püüdnud Trumpi hävitada, muutuvad aga üha nõrgemaks.

Mõlemad Helmed nendivad tõsiasja, et nii Ameerika kui Eesti peavoolumeedia kajastavad toimuvat täiesti äraspidiselt. Mart Helme meenutas ka räiget sildistamist, mis algas siis, kui EKRE Riigikogusse pääses ning oli sarnane Trumpi-vastase laimukampaaniaga. Seejuures on nii vasakpoolsete kui Kremli rünnakud olnud täiesti sünkroonis, mis näitab pigem just nende koostööd. Martin Helme täpsustas, et mõlemal pool, nii Eestis kui USA-s on korrumpeerunud nii tsiviilkontrolli minetanud julgeolekuorganid kui ka nende käepikendus ehk hüsteeriat õhutav peavoolumeedia.

Ameerikas otsustatakse demokraatia saatus

Martin Helme rääkis ka sellest, et USA-s on FBI-le valetamine kriminaalkuritegu, mis aga võimaldab igaühe lihtsalt vahele vedada ja teda siis vajalikke tunnistusi andma santažeerida. Samas aga valetas FBI ise erikohtule selle kohta, et Trumpi kausta materjalid on saadud erapooliklikust allikast ja on kinnitamata. Mart Helme arvates on isegi Trumpile vastanduvad vabariiklased aru saanud, et kui demokraatide käes olevat süvariiki ei talitseta ega puhastata, on Ameerika demokraatial lõpp. “See lahing, mida Ameerikas peetakse, on oluline ka meile, sest kui Trump selle kaotab, keeratakse kael kahekorra ka meil siin,” nentis ta.

Martin Helme rõhutas, et hoolimata vastupidistest väidetest, on süvariik ebademokraatlikult tegutsemas ka Saksamaal ja mujal Euroopas, sealhulgas ka Eestis, ning kuigi füüsiliselt veel kedagi ei hävitata, on alatud mustamisvõtted ka siin juba tavalised. Sellisteks võteteks on santažeerimine, hirmutamine, mõnitamine ja muu taoline arsenal, millega luuakse rünnakuobjektist hirmutav ja vastik kuvand. EKRE-t pole sellega suudetud murda, vastupidi, erakonna populaarsus kasvab, kuid räpane sõda võimendub enne järgmisi Riigikogu valimisi kindlasti kümnekordseks.

Brexit peab EL-i mõnitamisele vastulöögi andma

Järgmiseks saateteemaks oli Brexit ja sellegi kohta ei tule saates osalejate hinnangul meile õiget infot. Martin Helme sõnul tahab EL Suurbritanniat alandada, rahaliselt tühjaks lüpsta ja jätta oma mõju alla ka lahkumise järel, et see riik ei saaks vabakaubanduskokkuleppeid sõlmida. Nii näiteks ei laseks EL Briti kaupu oma turule, kuid kasutaks endiselt nende finantsteenuseid. Samas aga ei saa britte millekski sundida, sest nende selja taga on nende endine impeerium ehk USA, Kanada, Austraalia ja paljude teiste regioonide tegelik toetus.

“El tahab Suurbritaania näol teha potentsiaalsetele lahkujatele näidishukkamise,” arvab Mart Helme. “Ainult et britid lõid tagasi Kolmanda Reichi ja löövad ka Neljanda, Merkeli oma, ja süüdi on sakslased ise oma vindi ülekeeramisega. Brittide käsi nii kergelt ei vääna.” Martin Helme lisas, et EL-i nõudmised on sedavõrd absurdseks muutunud, et britid peavad selja sirgu ajama ja lahkuma kasvõi lepinguta. Ta usub, et kui EL-i mõnitav esinemine jõuab lihtsa britini, siis lähevad nad tagasi vaatamata sellest mõttetust liidust minema.