Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Räägime asjast”: kõik riigid, kes panustavad odavasse tööjõusse, jäävadki virelema

-
25.03.2018
Võõrtöölised on Eestis suureks siseprobleemiks saamas.
© Toomas Huik/Postimees

Pühapäevases saates “Räägime asjast” olid taas eetris Mart ja Martin Helme, et teha nädala jooksul esile kerkinud sündmustest analüüs ja süntees, lähtudes rahvuskonservatiivide vaatepunktist.

Esimeseks põgusaks teemaks oli kellakeeramine, mille lõpetamise poolt andis koos 23 riigikogulasega oma allkirja ka Mart Helme, sest tema sõnul on see jabur ja pole majanduslikku efekti andnud, sotsiaalne kahju aga on suur. Iseasi on nüüd see, kas pidama jääda talve- või suveaega — rahvas näib toetavat suveaega, mis jätab õhtusse pikemalt valgust. Mart Helme nentis, et selle otsustamine pole enam meie, vaid EL-i teha ning kuna jutt lipsas ülereguleerimisele, siis meenutas ta tervet rida sel nädalal koalitsioonisaadikute toel heaks kiidetud eurodirektiive, mida Euroopa Liit ei näegi alati kohustusena, Eesti bürokraatia ja ametnikud aga on kõik need seadustega kehtima pannud.

Edasi tuli arutlusele Riigikogu juhatuse valimine ja Helmede arvates näitas just Vabaerakond kogu selles protsessis üles erakordset selgrootust, mille järel aga kukkusid nad EKRE-t poliitmängudes süüdistama. Ometigi olid just rahvuskonservatiivid need, kes arutasid kõigiga variandid aegsasti läbi ja hääletamisel pidasid kokkulepetest ka kinni, rapsijateks olid vaid vabaerakondlased, kelle asjaajamise viis on viinud nad allakäigule, samas kui EKRE astub populaarsustrepist üles.

“Me ei jäta kunagi lahingut andmata, samas kui Vabaerakond ainult targutab,” märkis Mart Helme. Ta lisas, et nii Reformierakond kui Keskerakond mõtlevad juba valmistejärgsele ajale, ja koalitsioonipartnerina kerkib üha enam esile EKRE. Mis aga puutub Riigikogu juhatuse valimise tagajärgedesse, siis võttis Martin Helme kokku: “Reformikad on tülis, vabakad pikali maas ja sotsid marus!”

Jutuks võeti ka esimesele lugemisele pääsenud seaduseelnõu, mis karmistaks karistusi pedofiilidele ja paneks paika vanuselised piirangud noorte seksuaalellu tõmbamisel, ehk siis kui üle 21-aastane meelitab alla 16-aastast, siis saab ta karmimalt karistada. Mart Helme sõnul oli komisjonis taas selle eelnõu vastu IRL, kelle esindaja Liisa Oviir katsus ka kõnepuldist seda maha teha, lugedes ette nii-öelda ekspertiishinnanguid.

“Kõik bürokraatlikud institutsioonid olid eelnõu vastu, kõik poliitikud peale IRL-i omade poolt, samuti ka lapsevanemad,” teadis ta. Mart Helme lisas, et pärast seda, kui EKRE tümitas suures saalis põhjalikult kõiki hümniseaduse eelnõu mahategijaid, ei julge paljud poliitikud enam nii põhimõttelistes küsimustes vastu olla vaid seetõttu, et EKRE oma asjalikkuse eest plusspunkte ei saaks.

Mart Helme meenutas ka järelepärimist peaminister Jüri Ratasele Tallinn-Helsingi tunneli asjus — nimelt üritab Keskerakond valimiste eel kõik suuremad projektid enda kasuks töötama panna, kuigi paljude puhul ei tehta praegu mingit sisulist tööd ja päris tegevused algavad alles paljude aastate pärast. Seega tahavad nad valijaid petta asjadega, mis neist kuidagi ei sõltu. “Pensionärid, tuletage meelde, et Keskerakond pole täitnud mingeid teile antud lubadusi ja pensionid on tõusnud vaid indekseerimise kaudu,” meenutas ta.

Veel tuli jututeemaks olukord Venemaal Putini valimisvõidu järel. Mart Helme pidas mõttetuks juttu, et Putin otsib juba järeltulijat, sest Venemaa president on Trumpistki noorem ja selles riigis on paigas oligarhiline valitsemissüsteem, kus kõigil võimuharudel ja mõjugruppidel on oma kindel koht olemas. Pealegi pole Venemaa eliit sedavõrd raugastunud, nagu oli Nõukogude Liidu oma enne režiimi kokkukukkumist. Käivitud diplomaatilise sõja kohta ütles Martin Helme, et see on üks leebemaid viise riikide suhetes auru väljalaskmiseks.

“Kui Eesti saadab Vene diplomaadid välja, siis vaid seetõttu, et teised seda teevad — riik, kellele puudub oma välispoliitika, ei julgeks seda kunagi üksi teha,” lausus Mart Helme. Rääkides EL-i ja USA kaubandussõjast, lisas ta ühe mõtte: “Eesti uus valitsus peab saama tagasi oma välispoliitika ja lõpetama Saksamaale suhu vahtimise, sest muidu me kaotame oma iseseisvuse täielikult!”

Viimaseks teemaks oli tööjõu sissevedu ja siinkohal olid Helmed väga kurjad Eesti ettevõtjate peale, kel on võimalik piiranguteta sisse tuua inimesi Euroopast, Põhja-Ameerikast ja Kaug-Idast, kuid kes odava tööjõu tõttu nõuavad piirangute kõrvaldamist slaavi tööliste sissetoomiseks, muutes seega Eestit veelgi venekeelsemaks.

“Meie tööandjad tahavad madalapalgalist ja sotsiaalselt kindlustamata töötajaskonda, kusjuures slaavlasi eelistatakse just seetõttu, et venekeelne keskkond on siin juba olemas,” nentis Mart Helme, lisades, et madalapalgaliste töötajatega sunnitakse eestlasi veelgi rohkem lahkuma ja elanikkond asendatakse võõrastega

Martin Helme toonitas ka seda, et madalate palkade kaob vajadust muuta ettevõtteid tehnoloogia kaudu tootlikumaks  — maailma kogemus on näidanud, et kõik riigid, kus panustatakse odavale tööjõule, jäävadki virelema.