Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Räägime asjast” välispoliitikaveerg: Itaalia esitab väljakutse eurole ja Saksamaa võimutsemisele

-
27.05.2018
Itaalia peaministrikandidaat Giuseppe Conte.
© AP/Scanpix

Mart ja Martin Helme võtsid saates “Räägime asjast” taas kord jutuks olukorra Itaalias, mille ümber nii Eesti kui ka Euroopa meedia tohutult sogab.

“Itaalia valitsusliidu puhul käib alati siltide kleepimine – Viie Tähe Liikumise (VTL) kohta öeldakse tingimata “vasakpopulistlik” ja Liiga kohta “äärmusparempoolne,” tõi Mart Helme näiteks. Tema sõnul üritasid sakslased Itaaliat kulisside taga erakorraliste parlamendivalimisteni viia, kuid pidid selle pooleli jätma, sest küsitlused näitasid, et Liiga saaks veelgi rohkem hääli ja hakkaks hoopis ise valitsuse agendat suunama, mis oleks Saksamaale veelgi ebameeldivam. Viie Tähe juhtimisega on neil kergem leppida.

Martin Helme sõnul on VTL üks kirju seltskond, kes on pakkunud põhiõigustena paljusid asju tasuta, kuid nad on eurovastased, sest on mõistnud – euro hävitas Itaalia konkurentsieelised. “Itaalial ja kogu Lõuna-Euroopal oli 1970-80. aastatel kiire majanduskasv, pärast euroga liitumist on see praktiliselt null,” märkis ta.

“Itaalia on põlvili surutud, sest Saksamaa riisub Euroopa majanduses koore, Itaalia on saksa kaupadega üle ujutatud ja peab elama almustest, nagu Eestigi,” lisas Mart Helme. Martin Helme sõnul oli Itaalial ka tugev pangandus, millele nad panid juba keskajal aluse ja seegi on hävitatud, tööpuudus noorte seas on 50% ja eksporijast on ta saanud importijaks.

“Viie Tähe Liikumine peaks vasakpoolsena justkui avatust toetama, aga neid oleks sellise poliitikaga lihtsam ära nokkida,” arvas Martin. “Kui Eestil on omariiklust lühikest aega olnud ja riiklikult mõtlevat eliiti vähe, siis Itaalias on vastupidi, nende rahvuslik eneseteadvus on suur ja neile ei saa midagi lihtsalt ette dikteerida!” Ta meenutas Kreekat, kus sirgeseljalisust lubanud Syriza suruti EL-i poolt kergelt põlvili, kuid itaallased saaks vastata kasvõi oma 2-triljonilise võla maksmisest keeldumisega ja see kukutakse euro kohe. Ka Mart Helme rõhutas, et 60 miljonit itaallast on mass, mis paneks loksuma kogu Euroopa.

Martin Helme sõnul on Itaalia andnud Euroopa Liidule signaali, et neil lastaks täita oma valimislubadused, mis sisaldavad riiklikke investeerimisprogramme, maksude alandamist ja poole miljoni immigrandi väljasaatmist, mille peale on Saksamaa juba deklareerinud, et aafriklased tuleb rahule jätta. Mart Helme sõnul tähendab EL praegu vaid Saksamaad ja Prantsusmaad, teised on tegelikkuses null, kuid ka Macroni reformid on Saksamaa omad ja tema ise on kollaboratsionist ehk uus Petain. Saksamaale aga on nüüd väljakutse esitanud Itaalia.

Itaalia immigrantide juurest jõudsid saatejuhid Eesti ettevõtjateni, kellest üks kollaboratsionist, Olari Taal, väitis, et võõrad tulevad nagunii. “Ei tule nagunii, meil on võimalik kaitsta oma suveräänsust, kui riik seda tahab!” pareeris Martin Helme. “Kui Taalil tõstetakse makse, kas ta suhtub sellese ka nii, et mis me teha saame, maksta tuleb nagunii?” Mart Helme nimetas selliseid ettevõtjaid reeturiteks, tuletades meelde, kuidas nad hakkasid Haapsalus ja mujal kohe usinasti pagulastele kortereid ehitama, et aga raha saaks, kasvõi neegrite oma.

Martin Helme pidas positiivseks seda, et kui Itaalia lõpetab immigrantide sisseveo, kaob ka surve Eestile. Ka meile sobiks  maksude alandamine Itaalia moel, sest kui riik enam raha niisama lihtsalt ei koori, saab ka majandus käivituda. Itaalia puhul võib nende reformidega eelarve esialgu miinusesse jääda, kuid ka see pole ületamatu probleem.

Martin meenutas, et ka Eesti sai Euroopa Komisjonilt eelarve miinusesse laskmise hoiatuse. Euroopa kasvu- ja stabiilsuspaketis ei tohi see olla rohkem kui 3% miinuses, kuid sama lagi on ka väliskaubanduse ülejäägi puhul, mis Saksamaal on 7-9% ja keegi midagi ette ei võta, Saksamaal on rikkumised justkui lubatud.

Itaalia puhul on ülioluline ka see, et see riik on EL-is üks suurimaid sissemakse tegijad ja see tähtsus kasvab pärast Brexitit veelgi, seega ei saa EL neid eriti pitsitada. Mart Helme lisas, et itaallased ei salli sakslasi ja Martin Helme sõnul on olemas mõiste “Itaalia streik” – sa tuled tööle ja ei tee midagi, ning seda võib Itaalia ka Euroopa Liidus kasutada.

Mart Helme arvates jätkab EL katseid Itaalia valitsust lammutada, kuid tollel on liitlane USA näol – Ameerikas elab palju itaallasi ja Trump on rahvusriikide toetaja. USA-le on kasulik, kui Itaalia EL-i lammutab ning sel teel saab takistada Saksamaa ja Venemaa lähenemist.