Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Soome on maailma õnnelikum maa — mida aga arvavad põhjanaabrid sellest, miks meie ei ole?

-
19.03.2018
Soome ja Eesti
© Sander Ilvest/Postimees

Hiljutise ÜRO raporti järgi on Soome maailma õnnelikum maa. Kuigi Turu noarünnak, immigrandiuputus ja vohav poliitkorrektsus panevad arvama, et tegu on pelgalt materiaalse õnnega, tasub lugeda, kuidas eestinen.fi lugu näeb Soome õnne võrdluses Eestit.

Uued Uudised vahendavad soomlaste enesekiituse taustal, mis kahtlemata on suures osas õige, ka nende arvamusi, mida Eestis on valesti tehtud.

“Eesti on valinud teise tee – Eestis on mõnedel inimestel väga hea, aga paljudel halb või väga halb. Seda on põhjendatud vajadusega teha tagasi kommunismi-aastad ja teistele järgi jõuda. Eesti on juba poolel teel, aga teine pool on veel käia. See võtab kokku veel 50-60 aastat, aga paljud inimesed seda ära oodata ei jõua, mistõttu on pööratud pilgud mujale, põhiliselt Soome poole.

Soomes oli samuti pärast sõda aeg, mil riiki ehitati üles ja kõigi inimeste peale ei olnud võimalik mõelda. Siis läks mitusada tuhat inimest Soomest tööle ja elama Rootsi. Algul arvati, et nad tulevad tagasi, aga ei tulnud. See valus kogemus sundis soomlasi oma ühiskonnakorraldust muutma ja rohkem kõigi peale mõtlema.  Elu näitab, et Soomet on saatnud edu.

Eesti seevastu, mille eesmärk oli jõuda 15 aastaga Euroopa kõige rikkamate riikide hulka, on vaatamata väga madalatele maksudele ja rikaste üliväikesele maksustamisele jäänud endiselt vaeseks riigiks. Miks? Sest rikkad ei taha maksta isegi väikeseid makse, nad ei taha üldse makse maksta. Sama lugu on Soome rikastega, kes on pagenud nelja tuule poole. Küll on aga Eesti väike maksukoormus tekitanud ühiskonnas väga suured lõhed ja peletanud osa inimesi minema, põhiliselt Soome.

Viimastel aastatel on Eestis hakatud järsult tõstma maksukoormust, mistõttu on tõusnud kiiresti hinnad, samas kui inimeste sissetulekud ja üldine elatustase on jäänud väga madalaks. See on tekitanud ühiskonnas viimasel ajal väga palju pingeid ning sunnib inimesi lahkuma.

Kokkuvõttes on eestlastel väga vedanud, et neil on selline naaber nagu Soome, mis aitas raskel tunnil, siis kui Eesti valitsus kriisi ajal rahval tooli alt ära tõmbas, leida tööd ja leiba Soomes.”

Järeldused võib igaüks ise teha. Tuleb üle korrata, et jõukuse kõrval on Soome minemas multikultuursuse teed, mis on ära laastanud naaberriigi Rootsi ja annab ennast juba ka põhjanaabrite juures oluliselt tunda. Nii et põhjanaabrite õnn võib varsti ollagi vaid sisserändajate päralt.

Olgu lisatud veel üks fakt kõnealusest arutelust:  kui analüüsida maailma kõige õnnelikumaid riike, siis on need valdavalt kristlikud maad, kus on astmeline tulumaks. Kristlikel maadel on suurem teineteise eest hoolitsemise traditsioon, ausam valitsus ja väiksem korruptsioonitase.