Uute Uudiste kolumnistil Kalle Mälbergil ilmus romaan “Melanhoolia”

Endine teleajakirjanik, loodusemees ja kolumnist Kalle Mälberg ilmutas uue romaani “Melanhoolia”. Teost on raske žanriliselt määratleda, sest seal põimuvad mõtteluule, sõnaakrobaatika, grotesksed ja poeetilised mõtisklused, sada aastat Eesti ajalugu, postmoderne tekstikäsitlus, burlesk, jne.

„Õieti peaks sada aastat melanhoolset Eesti ajateadvuse burleski olema keelatud kirjanduse hulgas, sest autor sõidab  vaimu-ja poliitajaloo isikutest ning sündmustest isetahtsi üle,” seisab raamatu tutvustuses.

“Siin on podagrahaige Konstantin Päts ja Venemaale reisiv Gustav Suits, Tartus ajakirja Looming toimetav vaimuvürst ja tulevane stalinist Johannnes Semper. SD luurejuht Sandberger viib kaasa ustava kommunisti Wilhelmine tütre Kristiina, kelle isa võis olla üks paljudest. Detsembrimässu korraldajatest, aga miks mitte ka kuulus vene poeet Aleksandr Blok. Venelaste ja sakslaste ning rahvuslaste vahel seiklev Hinno Kallas leiab oma kurva lõpu ja me ei saagi  teada, kes õieti on too Simeon Gottlieb Kallas, kes ihkab tulutult kõrgeid ameteid. Kallis koduvillases piiriprovintsis jagub inspiratooriumi luules ja ajatuules kuni saabub mäkkdoonaldit müütav Trump ja surub Tartus vürst Volkonski kätt.“

Parima pildi ja aimduse raamatust saab seda ise lugedes…

UU

FOTO: EKRE – autor oma uuele teosele autogrammi andmas 8.12.16

Kommentaarid