Vene marurahvuslased puhuvad uuele parteile eluvaimu sisse

Grupp aktiviste on ligi pool aastat töötanud selle nimel, et luua veel sel aastal Eestimaa Rahvaste Partei (ERP) (Партия Hародов Эстонии, ПНЭ), millega minna 2019. aasta riigikogu valimistele, kirjutab Eesti Päevaleht.

Seoses Keskerakonna lõhenemisega ja venelaste jaoks ikooni väärtusega Edgar Savisaare allkäiguga, on grupp fanaatilisi Eesti venestajaid ja putiniste võtnud nõuks puhuda taas eluvaim sisse Eestis tegutsevale venemeelsele parteile, kelle tegevuse juhtnöörid tuleksid teadagi kust. Kremli propagandavõtted on hästi äratuntavad, sest asja pakutakse meile justkui meie endi Vabadussõja vaimus. Nii näitkes on üks grupp partei loojaid nn Vene Maanõukogu liikmed, kes peab end endise Judenitši Loodearmee jäänukiks ja järeltulijaks Eestis. See teeb valvsaks, nagu seegi, et osad asutajate aktiivist nagu Andrei Zarenkov, Allan Hantsom, Sergei Vassetškin, Sergei Seleznjov, Sergei Tsaulin, Dmitri Suhhoruslov on olnud pidevalt KAPO huviorbiidis ning otseselt pahuksis ka seadustega ja kohtu poolt karistatud. Paljud on osalenud Georgi lindi aktsioonides, Öise vahtkonna ja Vene kool Eestis tegemistes ning seotud ka Kremli meediakanaliga Sputnik.

Partei nimi Eestimaa Rahvaste Partei olevat inspireeritud 21. veebruaril 1918 vastu võetud Eesti Vabariigi iseseisvusmanifestist “Manifest kõigile Eestimaa rahvastele”. Rühma eestvedaja on Mstislav Rusakov (fotol) – jurist, Eestis tegutseva inimõiguste keskuse Kitež direktor ja MTÜ Vene Kool Eestis esimees. Praegu ei kuulu ta ühtegi erakonda. Rusakov on nii Tallinna halduskohtus kui ka Tallinna ringkonnakohtus seisnud selle eest, et Eestis oleks võimalik kodaniku passi kirjutada isanimi, nagu seda tehakse Venemaal.

Inimõiguste keskuse juhina on ta inimestele tasuta nõu andnud. Osa keskuse projekte on rahastanud ka Tallinna linnavalitsus. MTÜ Vene Kool Eestis esimehena on ta Vene meediakanalitele kommenteerinud Eesti venekeelse hariduse ja vähemuste probleeme. Rusakovi sõnul on partei loomise töörühmas praegu ligikaudu 30 inimest ja umbes 100 inimest on valmis liituma loodava erakonnaga.

“Erakonna loomine on plaanis 2017. aastal, kuid see ei ole meie jaoks kõige tähtsam. Meie jaoks on oluline, et ta oleks loodud hiljemalt 2018. aastal. Näiteks veebruaris 2018 – “Kõigi Eestimaa rahvaste manifesti” 100. aastapäevaks,” ütles Rusakov. Kui erakonna registreerimiseks vajaliku 500 inimese toetuse kokku saab, on järgmiseks sihiks 2019. aasta parlamendivalimised, kirjutab Eesti Päevaleht.

UU  (BNS info vahendusel)

FOTO: PM/Scanpix – Mstislav Rusakov

Kommentaarid

2 kommentaari loole “Vene marurahvuslased puhuvad uuele parteile eluvaimu sisse

  1. Harald Rahupõld kirjutas:

    Et polegi veel kommentaare? Alustagem siis… Parteisse koondumine on demokraatliku riigi tunnus, nende kodanike õigus. AGA kui seltskond juba on KAPO pilgu all kui kahtlane, järelikult on see ka Eesti riigi suhtes ebalojaalsust sisaldav. Kui nende ideoloogia on Moskvast suunatud ja šovinistlik ning Eesti riigi huve ja julgeolekut ohustav, tuleb lasta neil koonduda piirini, kus selline kontingent oma kogumi enam-vähem piiritletud saab ja siis see seltskond, kui riigivastane, osaliselt kinni panna (vormijärgsed kodanikud) ja osaliselt välja saata (mittekodanikud). Kindlasti hakatakse “kaitsma” siinsete rahvaste huve ja kisama, et Eesti kiusab taga poliitiliste veendumuste pärast. Kui aga need veendumused ei klapi meie omadega kokku, tuleb olla resoluutne. Ja kõik. Hoiame meeles, et suur idanaaber evib omapärast demokraatiat ja kasutab alati nö. pehmodemokraatiat ära oma huvides. Rahvastest Eestimaal on tal iseenesest suva…

Kommenteerimine on suletud