Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopa Kohus surub suveräänsetele riikidele jõhkralt geiagenda nõudmisi peale

-
06.06.2018
Kooseluseaduse vastane plakat.
© Sander Ilvest/Postimees

Euroopa Kohus sekkub geiagenda läbisurumiseks üha räigemalt riikide siseasjadesse, seadusandlusesse ja kohtusüsteemi töösse, kirjutades omatahtsi nende jaoks ümber ka traditsioonilise tähendusega mõisteid.

Nimelt tegi Euroopa Kohus otsuse, et Rumeenia geimehel on õigus tuua oma ameeriklasest samasooline abikaasa Rumeeniasse elama. Rumeenlane Adrian ja tema ameeriklasest kaasa Clai Hamilton abiellusid 2010. aastal Brüsselis.

Euroopa Kohus otsustas 5. juunil, et liikmesriigid peavad tunnustama teistes Euroopa Liidu riikides sõlmitud samasooliste abielusid ja andma paaridele samad elamisloaõigused, mis erisoolistele perekondadele. Tegemist on eriti jõhkra surveavalduse ja riikide suveräänsuse piiramisega, mis seab EK homopropagandast kantud otsused kõrgemale riikide seadusandlusest.

Rumeenia, kes samasooliste abielusid ei tunnusta, väitis, et ameeriklasele ei laiene Euroopa Liidu elamisloaõigused, mis on olemas abikaasadel, sest Rumeenia seadusandluse mõistes ta lihtsalt pole Rumeenia kodaniku abikaasa,  vahendab Delfi  meediakanalit BBC News. Euroopa Kohus teatas aga oma otsuses, et termin „abikaasa” on sooneutraalne.

„Kuigi liikmesriikidel on vabadus lubada või mitte lubada abielu samasooliste isikute vahel, ei tohi nad takistada Euroopa Liidu kodaniku elupaiga valiku vabadust, keeldudes andmast tema samasoolisele abikaasale, kes ei ole Euroopa Liidu liikmesriigi kodanik, tuletatud õigust elada oma territooriumil,” teatas kohus. Kuidas saab lubada riiki abikaasana samasoolist inimest, kui riik seejuures samasoolist abielu ei tunnista — sisuliselt tähendab ju see fakti, kus riigi kodanik tahab sisse tuua lihtsalt mingit suvalist inimest, sest riigi jaoks seda ta ju on!

Seega pole Euroopa Kohtu arvates mingit tähtsust sellel, kui suveräänsed riigid tunnistavad abieluna vaid mehe-naise liitu, nad peavad abielu mõistesse lubama ka geid, kuigi seadusandlusesse pole see sisse kirjutatud. Siit on vaid üks samm geiagenda võiduhõiskeni — te andsite samasoolisele elamisloa, tunnustades teda abikaasana — miks te siis abielusid ametlikult ei sõlmi? Ilmselt selleks ongi Euroopa Kohtu otsus mõeldud — et tekitada õigusvaakum ja muuta samasooliste abielude seadustamine mistahes moel vältimatuks.

Sama küsimus on päevakorral olnud ka Eestis, kus eestlanna tahtis siia tuua ameeriklanna, kellega ta on USA seaduste järgi abielus, kuid mitte Eesti seaduste kohaselt. Sarah ja Kristiina Raud sõlmisid 2015. aastal Ameerika Ühendriikides seadusliku abielu, paar soovis alustada oma kooselu Eestis.

Kuna välismaalasel on võimalik Eesti elamisluba saada eestlasega abielludes, taotles Sarah Raud seda politsei- ja piirivalveametilt (PPA). Amet keeldus elamisloa väljastamisest, sest meie tõlgenduses ei näe välismaalaste seadus ette elamisloa andmist samasoolisele abikaasale.

Pärast mitme kohtuinstantsi erinevaid otsuseid jäi PPA otsus elamisluba mitte anda küll jõusse, kuid naised on lubanud kohtuteed jätkata. Eks neile antigi nüüd lootust…