Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eurooplased peavad jätkuvalt kaheks suurimaks probleemiks massiimmigratsiooni ja terrorismi

-
14.05.2018
Immigrandid
© UU

Euroopa Liidus peavad elanikud kaheks kõige suuremaks probleemiks immigratsiooni ja terrorismi. Nii arvavad inimesed Suurbritannias, Taanis, Prantsusmaal, Saksamaal, Kreekas, Rootsis, Soomes, Poolas ja Leedus.

Hiljuti läbiviidud YouGov uuringu andmetel peavad vaid itaallased terrorismist suuremaks probleemiks tööpuudust. Immigratsioon on aga ka Itaalias probleem number üks. Soomes peab immigratsiooni kõige suuremaks murekohaks 53% vastanutest, Kreekas 51%, Rootsis 49%, Itaalias 47% ja Suurbritannias 39%.

Terrorismi pidasid olulisimaks probleemiks 43% poolakatest, 38% prantslastest, 35% brittidest ja 34% leedulastest.

Küsimusele, mis põhjustas vastajate arvates kriisi Süüriast ja Iraagist saabuvate põgenike vastuvõtmisel, oli levinuimaks vastuseks, et põhjustajaks oli EL ise. Nii arvasid vastajad kõigist küsitletud riikidest peale Saksamaa ja Rootsi (arvesse ei ole võetud „ei tea“ vastuseid). Rootsis ja Saksamaal (riigid, kes avasid 2015. aastal oma piirid ja võtsid vastu teistest palju rohkem sisserändajaid) leidsid vastajad, et kriisis on süüdi hoopis teatud üksikud EL-i liikmesriigid.

Suurbritannias, Prantsusmaal, Rootsis, Kreekas ja Itaalias suhtus enamik inimesi liidu tulevikku pigem pessimistlikult kui optimistlikult ja kõigis riikides arvas suur osa (enamasti 70% kuni 80%), et neil ei ole EL-is üldse või peaaegu üldse mingit otsustusõigust. Ainsaks erandiks siin oli Leedu.

Mõttekoja Chatham House analüütik Mathew Goodwini sõnul kinnitab uuring taas, et Euroopa liigub paremale. „Kui vasaktsenter ei tule välja mingi sisulise sõnumiga, lükatakse ta kõrvale, ja seda paljuski just seetõttu, et need teemad muutuvad valijatele üha olulisemaks,“ lisas ta, pidades silmas migratsiooni, etnilisi muutusi ja lahendamata põgenikekriisi. Goodwini sõnul peab EL arvestama veel ka sellega, et euroskeptitsism on praegu väga selgelt seotud ohuga identiteedile ja turvalisusele.

Uuring viidi läbi 18.-30. aprillini 2018 ja selles küsitleti igast ülalmainitud üheteistkümnest liikmesriigist 1000 inimest.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer