Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Immigratsioonivastane leer saab valimistejärgse Sloveenia näol juurde veel ühe riigi

-
04.06.2018
Immigratsioonivastase DP liider Janez Jansa valimisjärgsel pressikonverentsil.
© AFP/Scanpix

Visegradi riigid, Austria, Bulgaaria, Itaalia, nüüd ka Sloveenia, pluss paljud riigid, kes on asunud immigratsiooni osaliselt piirama — Euroopa on ärkamas!

Sloveenia ennetähtaegsetel parlamendivalimised võitis ekspeaminister Janez Jansa juhitav konservatiivne rändevastane Demokraatlik Partei (SDS), selgus keskvalimiskomisjoni teatel lõplikest tulemustest. Jansa erakonda toetas veidi alla 25 protsenti vastanutest, mis annab neile 25 parlamendikohta, vahendab BNS.

Koomikust poliitikuks pööranud  populisti Marjan Šareci “süsteemivastane” LMŠ (Marjan Šareci nimekiri) sai 12,7 protsendiga teise tulemuse ehk 13 kohta parlamendis. Sotsiaaldemokraadid said 9,9, peaminister Miro Cerari partei SMC 9,7 ja vasakpoolne Levica 9,2 toetusprotsenti. Valimisosaluseks kujunes umbes 51 protsenti.

Sloveenia president Borut Pahor ütles esmaspäeval, et teeb valitsuse moodustamise ülesandeks ekspeaministrist opositsioonijuhile Janez Jansale. Teised 90-liikmelisse parlamenti pääsenud erakonnad on Jansa rahvusmeelsete vaadete tõttu välistanud temaga koalitsiooni minemise.

“Ma ei ole kohustatud andma mandaati valimistel enim hääli kogunud erakonnale, kuid teen seda, sest usun demokraatiasse,” ütles Pahor, lisades, et Jansa peaks saama võimaluse üritada parlamendis enamus kokku saada.

Valimiskampaanias keskendus Jansa suuresti sisserände vastustamisele. Demokraatlikku Parteid toetas ka migratsioonivastane Ungari peaminister Viktor Orbán, kes võttis mais algul osa SDS-i kongressist ja kordas vastuseisu EL-i rändepoliitikale.

Seega on Euroopas välja kujunemas võimas ühendus, mis astub vastu globalistide katsetele Vanas Maailmas rahvastik välja vahetada ja see islamiseerida. Immigratsiooni piiramine on päevakorral isegi täiesti multikultuurses Rootsis, kuid mõnede hinnangute kohaselt ei võta näiteks Soome veel midagi ette selle tõkestamiseks, sealses ühiskonnas ei lubata sisserändeküsimust isegi arutada.

Kahjuks on ka Eesti kartellipoliitikute valitsemise ajal asunud sisserännet kahel käel soodustama, kasutades ettekäändena tööjõupuudust ja pensionirahade teenimise vajadust. EKRE valimisvõidu korral astub ka Eesti kõhklematult nende riikide perre, kellele annavad eeskuju Ungari ja Poola.