Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Itaalia: me ei kavatse taluda silmakirjalikke õpetusi riikidelt, kes rändekriisiga ei tegele

-
13.06.2018
Inimsmugelduslaev Aquarius oli esimene migrandialus, kellele Hispaania sadamad avas.
© AP/Photo

Itaalia valitsus teatas teisipäeval, et ei kavatse sisserändega seoses taluda silmakirjalikke õpetusi riikidelt nagu Prantsusmaa.

“Migrante vedava alusega Aquarius seoses tehtud avaldused, muu hulgas Prantsusmaa poolt, on üllatavad. Itaalia ei kavatse taluda silmakirjalikke õpetusi riikidelt, kes on migratsiooni osas otsustanud pilgu kõrvale pöörata,” kirjutati valitsuse teadaandes, mille edastas kohalik meedia.

Teatavasti keelasid nii Itaalia kui Malta skandaalse inimkaubandust teostava laeva lubamist oma sadamasse, teades ette, et see 629 migrandist koosnev laadung jääbki sel juhul nende kaela.

Prantsuse president Emmanuel Macron süüdistas teisipäeval Itaaliat “künismis ja vastutustundetuses” keeldumise tõttu lubada oma sadamasse abilaev, mille pardal on üle 600 migrandi, vahendab BNS.

Pariis kaitses samas otsust mitte pakkuda randumisvõimalust Vahemerel asuvale migrante vedavale päästelaevale. Korsika juhid Gilles Simeoni ja Jean-Guy Talamoni pakkusid teisipäeva hommikul, et päästelaev Aquarius võib randuda saare sadamas, kuid keskvalitsus kritiseeris nende žesti teravalt. Tegu on täiesti kahepalgelise poliitikaga, kus Macron nõuab teistel seda, millest ise hoidub.

Ungari peaminister Viktor Orbán kiitis teisipäeval Itaalia uue valitsuse otsust keelata migrante vedanud päästelaeva sisenemine oma sadamatesse. Orbán ütles väidetavalt kohtumise järel oma Slovakkia ametivenna Peter Pellegriniga, et tema esimene reaktsioon oli ohata: “Lõpuks ometi!”

Ungari peaminister lausus, et tema jaoks on olnud masendav kuulda aastaid, et Euroopa merepiire pole võimalik kaitsta. Orbán nimetas Itaalia valitsuse otsust “imeliseks hetkeks, mis võib tõesti tuua muutusi Euroopa rändepoliitikasse”.

Aquarise juhtum on rändekriisi üks olulisemaid sündmusi, sest see näitab Euroopa riikide soovimatust immigrante vastu võtta ning on hoiatuseks inimsmugeldajatega koostööd tegevatele vabaühendustele, et nad ei pruugi oma mustast lastist lahti saada. Euroopa meedias on olnud jutuks ka see, et kui hiljuti poleks Hispaanias konservatiivide valitsus sotsialistide vastu välja vahetatud, siis poleks ka see riik immigrante pungil laeva vastu võtnud.