Itaallased arvavad, et valitsus viib riigis läbi rahvastiku väljavahetamist

Enamik itaallasi tahab, et migrantide sissevool peatataks täielikult ja arvab, et Itaalia globalistliku meelsusega valitsus surub läbi ius soli seadust (kodakondsuse saamine sünnikoha alusel) eesmärgiga viia Itaalias läbi nn etniline rahvastiku väljavahetamine ja saada juurde vasakpoolseid valijaid.

Itaalia valitsev Demokraatlik Partei (PD) leiab, et pikalt diskussiooni tekitanud ius soli  seaduse vastuvõtmine muudaks teise põlve immigrantide jaoks kodakondsuse saamise palju lihtsamaks ja näitaks, et migrandid on ühiskonda paremini sulandunud.

Ekspertide sõnul saaks seaduse vastuvõtmise korral kohe Itaalia kodakondsuse umbes 800 000 inimest ja igal aastal lisanduks veel vähemalt 60 000. Nimetatud seadusel on aga vaid kolmandiku itaallaste toetus ja suur osa itaallastest on massiimmigratsiooni vastu.

Möödunud nädalal avalikustatud küsitluse tulemustest selgub, et 64% vastanutest on ius soli seaduse vastu, 58% arvab aga, et seadust surutakse läbi selleks, et PD saaks juurde valijaid ning 37% usub, et poliitikutel on selle seaduse läbisurumisel mingi muu tagamõte. Poliitikutest toetab seadust 33%.

51% vastanutest usub, et ius soli seadus on osa käimasolevast rahvastiku väljavahetamise katsest Itaalias, 42% seda ei arva ja 7% ei osanud öelda.

Uuring näitas tugevat vastuseisu massilisele migratsioonile; enam kui 70% vastanutest ei nõustunud väitega: „[Itaalia] peab võtma vastu paatidega saabuvad aafriklased.“

38% leiab, et riik peab peatama Aafrikast saabuvad paadid ja ennetama nende Itaalia rannikule jõudmist, nõudes ühtlasi, et aafriklasi tuleb aidata ainult nende kodumaal. 35% arvates on õige, et Itaalia päästab merelt uppuvaid ja ohus olevaid migrante, ent arvab samas, et riik peaks saatma kohe tagasi igaühe, kellel ei ole õigust saada asüüli.

Ka Itaalia ajalehes Il Messagero möödunud nädalal avaldatud küsitlus näitas sarnaseid tulemusi. Selle uuringu kohaselt soovib suur osa itaallastest, olenemata nende poliitilistest vaadetest, et migrantide tulvale pandaks piir – parempoolse partei Lega Nordi toetajate hulgas oli sellel arvamusel lausa 96% vastanutest. Demokraatliku partei toetajatest soovib paadipõgenike peatamist 52%, poliitilise eelistuseta vastanute hulgast 62%, vasakpoolse Viie Tähe Liikumise toetajatest arvab nii 70% ja paremtsentristliku Forza Italia partei valijatest 79%.

Mõlemad küsitlused näitavad selgelt Itaalias kasvavat rahuolematust massiliselt riiki saabuvate migrantide osas. Rahuolematust näitab selgelt ka fakt, et Il Messagero küsitluse tulemusel on itaallastest vaid 10% nõus sellega, et Itaalial on kohustus võtta vastu ja majutada Aafrikast paatidega saabuvaid migrante. Niimoodi arvavate itaallaste arv on aastaga langenud 33%.

Allikas: Breitbart  tõlkis ja refereeris Triin van Doorslaer

Kommentaarid