Jaak Madison toetab Austria kaitseministri põgenikehulga piiramise ideed

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Jaak Madison on sama meelt Austria kaitseministriga, kelle sõnul tuleb põgenike vastuvõtuks kogu Euroopas ülempiir seada.

“Austria kaitseministri Hans Peter Doskozil tegi väga õige ettepaneku: tuleb seada põgenike vastvõtuks ülempiir, ja seda kogu Euroopas,” kirjutas EKRE fraktsiooni liige Madison Facebookis. “Lisaks tuleb märkida, et vastav ettepanek sai tehtud tuginedes sõjaväeluure andmetele, et tulemas on uus migratsioonilaine ning kahtlemata on tegu väga tõsise signaaliga.”

“Samuti on väga õige ja asjakohane ettepanek, et asüülitaotlusi hakataks vastu võtma põgenikelaagrites Nigeerias, Jordaanias ja Usbekistanis ning Vahemerelt tulevad migrandid viiakse just nendesse laagritesse tagasi,” märkis Madison. “Sellise ettepaneku puhul ootaks ka meie uute valitsusliikmete seisukohta, kuna Eesti on alati soovinud olla läbirääkijate hulgas.”

Doskozil ütles juba novembris peetud Kesk-Euroopa riikide kaitseministrite kohtumisel, et rändevoo pidurdamine pole vaid EL-i probleem ning Euroopa välispiiri kaitsekavadesse tuleks kaasata nii Bosnia, Serbia, Makedoonia kui ka Montenegro.

BNS-UU

Kommentaarid

Üks kommentaar loole “Jaak Madison toetab Austria kaitseministri põgenikehulga piiramise ideed

  1. T. Puidet kirjutas:

    Mis asi on “rändevoog”? Kui EL-i liikmesriigid kaitseksid oma piire poleks mingit rändevoogu. Ma ei ole midagi kuulnud rändevoost Israeli, Saudi Araabiasse ja paljudesse teistessegi riikidesse.

Kommenteerimine on suletud