Jarosław Kaczyński: Poola kohtusüsteem vajab radikaalseid muudatusi

Poola mõjuvõimsaim poliitik Jarosław Kaczyński ütles reedel, et riigi kohtusüsteem vajab radikaalseid muudatusi, ning lubas need läbi viia hoolimata opositsiooni ja Euroopa Liidu juhtide vastuseisust.

Võimuerakonna Seaduse ja Õigluse (PiS) esimees viitas pressikonverentsil uutele reeglitele, mis annavad seadusandjatele võimu kohtunikke valiva organi üle ja seaduseelnõust, millega justiitsminister saaks õiguse vajadusel ülemkohtu kohtunikke ametisse määrata ja vääritult käitunuid vallandada.

Kaczyński erakond on juba määranud konstitutioonikohtusse sõltumatud kohtunikud ja tasakaaalustanud riigimeedia, mis varem allus vaid Brüsseli diktaadile.

Opositsioon ja EL-i poliitikud seevastu süüdistavad Poola võime omakorda kohtult sõltumatuse võtmises ning demokraatia ja õigusriigi põhimõtete rikkumises.

Kaczyński ütles, et õigussektorit pole kommunismiperioodist alates reformitud, sellel puuduvad moraalipõhimõtted, kohtusüsteem on ebaefektiivne ja vajab nooremat personali.

“Seda ei saa muuta kaugeleulatuvate sammudeta, radikaalsete muudatusteta,” ütles Kaczyński. “Ja me teeme, mida vaja.”

Võimupartei juhi sõnul on muutused avalikkuse huvides, kuid sellega täidetakse ka erakonna valimislubadused.

UU (AP – BNS põhjal)

FOTO: Reuters/Scanpix

Kommentaarid

Üks kommentaar loole “Jarosław Kaczyński: Poola kohtusüsteem vajab radikaalseid muudatusi

  1. Leo Viller kirjutas:

    Iseenesest juba väide, et kohtunikud saavad olla sõltumatud, on täiesti absurdne, sest neil on paratamatu mingit laadi kokkupuude vastavas riigis eksisteeriva tegelikkusega. Sama absurdne on ka jääda taoliste paratamatute kontaktide olemasolu korral nn sõltumatul kohtumõistmisel parimat tulemust saavutanuks, seda isegi parimate kavatsuste puhul. Asi on selles, et ühe põhilise loodusseaduse kohaselt iga nähtus ilma kontrollita ja suunamiseta muutub ISEENESESLIKULT KORRATUMAKS JA HALVEMAKS. Ajalugu on aga näidanud, et nende ideoloogiate, kus loodusseadusi on eiratud, järgimine, ( näiteks natslik ja kommunistlik ideoloogia ), on viinud välja kuritegelike ja terroristlike tagajärgedeni

Kommenteerimine on suletud