Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Koalitsioonikompromiss Saksa moodi: iga kuu Saksamaale kuni 1000 põgenike pereliiget

-
30.01.2018
Angela Merkel koalitsiooniläbirääkimistel.
© AFP/Scanpix

Kui Saksamaal arutlevad immigratsiooniasjade üle Angela Merkel ja sotsiaaldemokraadid, siis erilist immigratsiooni piiramist ilmselt eeldada ei tasu.

Reutersi allikate kohaselt on Saksamaal koalitsioonikõnelusi pidavad CDU/CSU blokk ja sotsiaaldemokraadid leppinud kokku küsimuses, mis puudutab põgenike perekondade järeletoomist. Palju vaidlusi tekitanud teema oli juba väidetavalt pikemat aega võimukõnelusi pidurdanud.

Kompromissiks kujunes Reutersi andmetel see, et 31. juulini seatakse sisse üleminekuperiood, et vahepeal põhjalikum põgenikepoliitika välja kujundada, vahendab ERR.  Üleminekuperioodil saaks iga kuu tuua Saksamaale kuni 1000 inimest, kes on Saksamaal viibivate täiendava kaitse saanud põgenike pereliikmed.

Täpsemalt puudutas Angela Merkeli paremtsentristide ehk Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) ja Kristlik-Sotsiaalse Liidu (CSU) bloki ning Sotsiaaldemokraatliku Partei (SPD) vaheline vaidlus seda, millised Saksamaale asumise õigused oleksid inimestel, kelle pereliige on saanud Saksamaal täiendava kaitse, mitte aga täieliku pagulase staatuse. CDU/CSU oli vastu sellele, et sellistel põgenikel oleks võimalik tuua riiki ka oma perekond, SPD oli aga toetaval seisukohal.

Saksamaa võimud on andnud umbes 280 000 varjupaigataotlejale täiendava kaitse staatuse. Täiendava kaitse saaja on inimene, kes ei kvalifitseeru pagulasstaatusele, kuid kelle tagasipöördumisel oma koduriiki ähvardaks teda oht ning kellele on riik seetõttu andnud rahvusvahelise kaitse. Seega on juriidiliselt tegu pagulase staatusest nõrgema staatusega ja see tähendab ka seda, et õigus oma perekond Saksamaale järele tuua nendele inimestele hetkel ei laiene.

Täiendava kaitse andmist alustasid Saksamaa võimud massiliselt 2015. aasta rändekriisi ajal ning märtsi keskel peaks sellise kaitse tähtaeg täis saama. Merkeli bloki eesmärgiks on lihtsalt seda tähtaega pikendada. Samuti soovib Merkeli blokk kehtestada ülempiiri, mille kohaselt võtab Saksamaa aastas vastu kuni 220 000 põgenikku.