Liibüa rannikult korjati taas pardale tuhandeid migrante ja toodi Euroopasse

Massiimmigratsioon

Liibüa rannikult korjati taas üles tuhandeid migrante ja toodi nad kõik Euroopasse, mis näitab et tulus “pagulasäri” jätkub täistuuridel.

Vahemerelt toodi neljapäeval ära 2300 Euroopasse pürginud ebaseaduslikku sisserändajat ja leiti seitsme inimese laibad, teatasid Itaalia piirivalve ja abiorganisatsioonid.

Enamik päästeoperatsioone toimus Liibüa rannikuvetes. Alates teisipäevast on merelt ära toodud rohkem kui 5900 migranti.

“Meie aluse pardal on praegu 1449 inimest,” teatas abiorganisatsioon Piirideta Arstid (MSF) suhtlusvõrgustikus Twitter.

USA president Donald Trump puudutas neljapäeval Brüsselis NATO tippkohtumisel peetud kõnes ka rände julgeolekumõõdet, hoiatades liitlasi tuhandete nende riikidesse tulvavate migrantide eest.

“Terrorism tuleb kiiresti peatada või Manchesteris ja paljudes teistes kohtades nähtud õudused jätkuvad igavesti,” ütles Trump, avades NATO uue peakorteri ees memoriaali 2001. aasta 11. septembri terrorirünnakute ohvritele. USA presidendi sõnul valguvad tuhanded inimesed NATO riikidesse ja paljudel juhtudel pole võimudel mingit aimu, kes nad on. “Me peame olema karmid, tugevad ja valvsad,” lausus ta.

Euroopa Liidu edasine suutmatus sisserändajaid oma riikidest eemal hoida saab USA presidendi sõnul kontinendile varem või hiljem saatuslikuks.

UU (BNS)

Kommentaarid