Rootsi suvistel muusikafestivalidel toimus üle 150 seksuaalrünnaku ja 20 vägistamist

Rootsi

Sellesuvised muusikafestivalid Rootsis on peetud, kuid politsei raportite kohaselt ei möödunud need just kõigi jaoks kuigi lõbusalt. Toime pandi enam kui 150 naistevastast seksuaalrünnakut, sealhulgas 20 vägistamist.

Võrreldes varasemate aastatega täheldati mitmel festivalil seksuaalrünnakute arvu suurenemist. Näiteks pandi Malmös toimuval Malmöfestivalenil sel aastal toime 30 rünnakut, mis on ligi poole võrra rohkem kui 2016. aasta suvel. Härnösands Stadsfestil tõusis see arv ühelt seksuaalrünnakult möödunud aastal 22 rünnakuni sel suvel. Mõne festivali puhul seksuaalrünnakute arv siiski ka kahanes, näiteks Putte i Parken raporteeris möödunud aastal 40 rünnaku toimumisest, sel aastal teatati aga neljast.

Bråvalla Festivalil pandi toime 4 vägistamist ja vähemalt 23 seksuaalrünnakut ning korraldajad võtsid pärast seda vastu otsuse, et järgmise suve festival jäetakse ära. Nende sõnul püüdsid nad seksuaalrünnakute toimumist igati takistada, kuid väidetavalt ei saadud sellega hakkama.

Härnösandsi festivali juhtumitega tegelenud Ångermanlandi piirkonna politseiülema Thomas Nybergi sõnul pandi suur osa rünnakutest toime rahvarohketes avalikes kohtades ja seetõttu oli nende ennetamine ja uurimine väga keeruline.

Mõnede festivalide korraldajad on pakkunud seksuaalrünnakute edasiseks vältimiseks välja huvitavaid lahendusi. Feminist Emma Knyckare tuli välja ideega, et kui seksuaalrünnakuid takistada võimalik ei ole, siis tuleks keelata meestel hoopiski festivalidel osalemine. See puudutaks nii festivalide külastamist kui ka neil esinemist. Knyckare sõnul on ta juba organiseerimas taolist üdini feministlikku festivali, mis peaks toimuma järgmisel suvel.

2016. aastal avaldas MTÜ The Night Shift raporti, milles väitis, et 2016. aasta suve muusikafestivalidel kasvas seksuaalrünnakute arv 1000%. Ühe teise raporti kohaselt olid rünnakute toimepanijad peamiselt migrandid.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Kommentaarid