Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Separatismi käsitlus Brüsseli moodi: Kataloonia — paha, Šotimaa — hea, Tiibet — olgu vait!

-
06.05.2018
Šotimaa
© AFP Photo/Scanpix

Üht sündmust võib kujutada mitmeti, kui vaadata seda oma ideoloogilise nurga alt, ja erandiks pole ka šotlaste vabadusvõitlus.

Kümned tuhanded inimesed avaldasid laupäeval Glasgows meelt Šotimaa iseseisvuse toetuseks. Politsei hinnangul osales viiekilomeetrisel rongkäigul Kelvingrove´i pargist linna idaosas asuvasse Glasgow Greeni parki umbes 35 000 inimest. Ürituse “Kõik ühe lipu all” korraldajad hindasid osalejate arvuks 60 000, vahendab ERR.

Šotlaste iseseisvusvõitlus on läbi ajaloo inspireerinud paljusid kirjanikke, luuletajaid, kunstnikke ja filmitegijaid. Veel 2014. aastal aga kujutas Euroopa Liidu peavoolumeedia Šotimaa tollast iseseisvusreferendumit pahade separatistide halva üritusena, nagu seda tehakse praegu Kataloonia puhul. Asi oli selles, et tollal polnud veel Brexitist juttugi, siis võis rahvahääletust negatiivsena kajastada, sest see lõhkus tollast Euroopa ühtsust.

Nüüd on asjad muutunud, Suurbritannia on Euroopa Liidust lahkumas ja ühtäkki on EL-i propagandale separatism üliarmsaks saanud — tahtsid ju šotlased Brexiti hääletamisel 55%-ga Euroopa Liitu jäämist. Kuna nad on lubanud lahkulöömise korral ka EL-i jääda, siis toetavad Brüssel ja massimeedia ühtäkki separatiste, keda nad Kataloonia puhul kogu hingest vihkavad, Tiibeti puhul aga eelistavad üldse vaiba alla pühkida.

Nii ongi kujunenud välja valem: separatism Šotimaal — hea; separatism Kataloonias — fuih! Sama liini jätkab ka Eesti rahvusringhääling, kes tõestab uudises kogu hingest, kui palju šotlased Brexitiga kaotaksid. Kaksikmoraal lokkab poliitikas ja meedias täiega.