ISISe terrorirünnakud Iraani pealinnas Teheranis

47RS170607A660

Iraani parlamendihoones ja revolutsiooniaegse liidri Ruhollah Khomeini mausoleumis kolmapäeval aset leidnud rünnakuis sai lisaks naissoost enesetaputerroristile surma vähemalt kaks inimest, teatas riigimeedia.

Samas on olnud teated vastukäivad. Iraani parlamendihoonesse kolmapäeval tunginud ründajatest üks laskis end hoone neljandal korrusel õhku, vahendas rahvusringhääling IRIB. Esialgu on ebaselge, kas plahvatuses veel mõni inimene viga või surma sai. Hommikul sisenes neli relvastatud ründajat parlamendi hoonekompleksi Teherani kesklinnas, samal ajal rünnati ka revolutsiooniaegse liidri Ruhollah Khomeini mausoleumi, kus naissoost enesetaputerrorist end õhku laskis.

Agentuuri Tasnim kohaselt osales esialgsete teadete kohaselt rünnakus kaks ründajat. Agentuuri väitel võib parlamendihoones olla pantvange.  Osa kohalikke poolametlikke uudisteagentuure teatas, et ründajaid oli üks. Osa agentuuridest nimetas ründajate arvuks kolm meest, kes olid relvastatud püsside ja püstoliga. Uudisteagentuuride ISNA ja Fars kohaselt on kolm inimest saanud haavata, teiste seas ka parlamendihoone turvamees.

8. juunil on teada antud juba 17 hukkunust ja 40-st vigastatust. Vastutuse terrori eest on võtnud ISIS.

AFP- BNS-UU

Kommentaarid