Trump: häkkimisel polnud mingit seost presidendivalimistega

Häkkimine ei mõjutanud USA presidendivalimiste tulemusi, ütles USA tulevane president Donald Trump pärast briifingut luurejuhtidega.

USA president eitas resoluutselt valimistulemuste mõjutamist, kuid nõustus ta võimalusega, et Moskva Peking ja veel mõned riigid võisid olla seotud USA sihtmärkide vastu korraldatud küberrünnakutega, sealhulgas rünnakutega Demokraatliku Partei rahvuskomitee (DNC) arvutite vastu.

Pärast nelja luurejuhiga kohtumist möönis Trump, et küberrünnakud Venemaa, Hiina ja teiste riikide poolt ohustavad USA institutsioone, poliitilisi parteisid ja ettevõtteid.

“Kuigi Venemaa, Hiina ja teised riigid, välisgrupid ja inimesed üritavad pidevalt murda läbi meie valitsusinstitutsioonide, ettevõtete ja organisatsioonide, sealhulgas DNC kübertaristust, polnud sel mingit mõju valimistulemustele,” ütles Trump avalduses

USA Luure Keskagentuuri (CIA), Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) ning riikliku luurekoordinaatori (DNI) juhid esitasid Donald Trumpile tõendeid Venemaa sekkumise kohta reedel.

Nüüd on saanud selgeks, et WikiLeaksi kaudu avaldatud materjalid ei sisaldanud nähtavaid tõendeid võltsimisest ning pole leitud, et rünnatud oleks USA süsteeme, mis seotud hääletamise või häälte lugemisega. Peavoolu meedia on mitu päeva kedranud mantrat Putini otsesest sekkumisest valimistesse, kuid see osutus siiski järjekordseks ebaobjektiivseks mulliks ja demokraatide katseks DNC serverite ebaturvalisust poliitiliseks kapitaliks muuta ning Trumpi diskrediteerida.

AFP-BNS-UU

FOTO: Reuters/Scanpix

Kommentaarid

Üks kommentaar loole “Trump: häkkimisel polnud mingit seost presidendivalimistega

  1. T. Puidet kirjutas:

    Positiivne on muidugi see, et USA-st ei häkita ega mõjutata mitte kedagi ega midagi 😀

Kommenteerimine on suletud